Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky

Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky

První díl zamýšlené zábavné série Velikáni do kapsy popisující naše slavné hrdiny tak, jak je neznáte.

Čeká vás plno pikantních detailů, zajímavostí, vtipných komentářů a komiksových ilustrací.

Průvodci vám budou krejčí Ondřej a panna Anežka, historické postavy, které Jana Husa zažily, a pak několik „laskavých čtenářů“, kteří občas nevěří svým očím, co že se to v Čechách tehdy dělo.

A tak kladou otázky…

O autorovi:

Tomáš Němeček – vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK a Právnickou fakultu UK v Praze. Ještě během studia pracoval jako redaktor v týdeníku Mladý svět. Od roku 1995 pracoval v týdeníku Respekt, kde se v lednu 2003 stal šéfredaktorem. V dubnu 2005 se stal šéfkomentátorem deníku Hospodářské noviny. V srpnu 2009 se stal vedoucím přílohy Orientace v Lidových novinách.

V roce 2004 získal Cenu Ferdinanda Peroutky, je také držitelem ceny Citibank Excellence in Journalism Award za ekonomický článek roku 1999.

 

Název:                        Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky
Autor:                          Tomáš Němeček
Ilustrace:                    Tomáš Chlud

Mladá FrontaVydavatel/výrobce:   Mladá fronta
Rok vydání:                2016

Počet stran:                152
Vazba:                         brožovaná bez přebalu, lesklá
Rozměry:                    130 x 200 mm

EAN:                             9788020438621
ISBN:                            978-80-204-3862-1

E-shop:                        http://www.kniha.cz

 

Mladá frontaDivize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi čtenáři jsme oblíbení díky vhodné volbě zajímavých titulů.

Věnujeme pozornost zejména překladové beletrii, která tvoří asi třetinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu a knihám pro děti a mládež. Vydáváme však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru.

Na trh ročně uvedeme kolem 200 nových knih. Knižní tituly najdete nejen v tradičních knižních edicích, ale i v dalších zajímavých mimoedičních projektech. Stálé oblibě se těší tituly domácích i zahraničních autorů, z nichž se mnozí dočkali prestižních ocenění.

Informace o novinkách i skladové produkci naleznete na stránkách internetového knihkupectví www.kniha.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.