Pátek, 22.9.2023
HokejSport

Kádr Dynama pro novou sezonu se rýsuje

Kádr Dynama pro novou sezonu se rýsujeKádr A týmu Dynama Pardubice získává konkrétnější podobu pro start nové mistrovské sezony. Východočeši odehráli tři přípravné zápasy – ve dvou utkáních dokázali vyhrát nad Mladou Boleslaví, ve čtvrtek večer nestačili 1:2 na prvoligový Motor České Budějovice.

„Náš výkon v utkání s Motorem pro mě zůstal za očekáváním. Kritéria snese náš výkon pouze v patnácti minutách hry, což oproti předcházejícím zápasům je málo. To si musí mužstvo uvědomit, takhle nemůžeme v sezoně fungovat. Nedokáži si představit, že takhle nekoncentrovaně a neukázněně bychom měli nastoupit třeba hned proti Davosu,“ řekl trenér Dynama Miloš Říha s tím, že i tak mohl jeho tým vyrovnat: „Naše power play nebyla dlouhá, ale měli jsme na jejím začátku tři vyložené šance, kdy soupeř vytahoval puk z brankové čáry. Pokud bychom se prosadili, tak bychom zápas hodnotili jinak. Ale na ‚kdyby‘ se nehraje.“

Po skončení zápasu proběhla porada, které se zúčastnili také generální manažer Ondřej Šebek, místopředseda představenstva pro sport Ondřej Heřman, sportovní manažer Dušan Salfický, poradce Vladimír Martinec a oba trenéři Miloš Říha a Václav Baďouček. „Řešili jsme podobu kádru pro novou sezonu. Na všech jménech jsme se shodli,“ uvedl kouč Říha.

Do Švýcarska na turnaj odjedou v sobotu večer brankáři Robert Kristan a Brandon Maxwell. „Pod smlouvou máme Tomáše Halásze, jeho působení se bude řešit, uvidíme, zda bude chytat v první lize, nebo o něj bude zájem v jiných klubech,“ uvedl trenér A týmu Dynama.

„Maxwellova psychika je typická zámořská, ať se děje, co se děje, tak je v pohodě. Třeba v Mladé Boleslavi měl těžký začátek, v úvodu utkání dvakrát inkasoval, ale otočil to na druhou stranu a chytil se. Zde podal dobrý výkon a v Českých Budějovicích výborný, držel nás při mnoha brejcích Motoru, ve kterých se dostával do vyložených šancí. Pochvalují si jej i obránci, že s nimi často komunikuje a snaží se jim pomáhat nejen kvalitní rozehrávkou,“ zdůvodnil rozhodnutí Miloš Říha.

TýmV týmu pokračují obránci David Roupec, jehož try out stále pokračuje. „Končí mu před začátkem Ligy mistrů. Dva zápasy odehrál velmi dobře, v Českých Budějovicích to nebylo ono. Je technicky velmi zdatný, má dobrou rozehrávku i střelu, snaží se být aktivní, dobře bruslí a chce hrát agresivně. Na druhou stranu udělal několik hrubých chyb ve čtení hry a v rovnovážných situacích jeden na jednoho nebo dva na dva. S Michalem Šedou vytvořil stabilní dvojici,“ uvedl Miloš Říha s tím, že velmi mile jej překvapil Jan Látal, jenž také pokračuje v týmu.

Naopak tým opustil obránce Tomáš Rusina. „Jeho máme pod smlouvou a bude pokračovat v Šumperku. Zápas v Českých Budějovicích odehrál z těch tří nejlépe, má dobré vlastnosti, které se dají do budoucna využít. Do sedmi obráncům se nevejde, osmého chceme mít mladého v kvótě,“ zdůvodnil Miloš Říha.

Složení defenzivních řad není kompletní. „Původně jsme chtěli vyřadit dva beky, ale Ladislav Havlík utrpěl zlomeninu, drobné zdravotní problémy má Tomáš Bokroš, takže dalšího zadáka vyřadíme až po turné ve Švýcarsku,“ upřesnil s tím, že Ladislav Havlík podával v přípravě ještě lepší výkony oproti těm extraligovým. „Jeho zlomenina je nepříjemná a mrzí nás. Zasáhne jej i do začátku Tipsport extraligy,“ doplnil.

Z hráčů na testech zůstává v mužstvu Eduard Šimun. „Jemu pomohla třetí třetina v Mladé Boleslavi, ve které vstřelil dva góly,“ prohlásil trenér Dynama s tím, že od hráčů bude tvrdě vyžadovat plnění taktických pokynů: „Ve čtvrté a v páté lajně musí hrát každý do těla podle našich pokynů. Kdo je nebude dodržovat, bude hrát v Šumperku, takhle je to postavené.“

„Z útočníků nás nepřesvědčili Matej Sikela a Ludwig Niederbach. Nehráli úplně špatně, ale u Ludwiga byl trochu adaptační problém a navíc potřebuje hrát dospělou soutěž. Také by měl jít do Šumperka a do budoucna je jeho působení v Dynamu otevřené. U Mateje Sikely uvidíme, záleží na jeho rozhodnutí. On je ve věku zkušenějšího hráče a musel by přesvědčit, že se vejde do třech formací. Je velmi pracovitým hráčem,“ řekl pardubický trenér.

V Pardubicích nebude pokračovat Jiří Cetkovský. „Jeho situaci mu ztížilo zranění, on by měl hrát do třetí lajny a do nich se nevešel. Jirku znám dlouho, vážím si jej, ale bohužel nás opouští,“ uzavřel Miloš Říha.

Aktuální kádr A týmu Dynama Pardubice
Brankáři: Robert Kristan, Brandon Maxwell a Karel Vejmelka.

Obránci: Tomáš Bokroš, Petr Čáslava, Marek Drtina, Blaž Gregorc, Ladislav Havlík, Jan Látal, David Roupec, Jan Ščotka, Michal Šeda, Martin Štajnoch a Jan Zdráhal.

Útočníci: Adam Havlík, Tomáš Kaut, Jan Kolář, Tomáš Marcinko, Jaroslav Moučka, Lukáš Nahodil, Patrik Poulíček, Jiří Půhoný, Tomáš Rolinek, Jan Starý, Jakub Svoboda, Petr Sýkora, Eduard Šimun, David Tomášek, Radoslav Tybor a Daniel Voženílek.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.