Pondělí, 2.10.2023
KalendáriumOstatní volný časVolný čas

Kalendárium – Princ Charles

Kalendárium - Princ Charles* 14. listopadu 1948

Charles, princ z Walesu, dosáhl důchodového věku. Narodil se 14. listopadu 1948, ale u princů je asi zbytečné hovořit o důchodu.

Princ Charles je nejstarším synem britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu 16 suverénních států, mj. Spojeného království, Kanady, Austrálie, Belize, Zambie atd. Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně, kde asi porodnice není, ale péči dostal vzorovou: vystudoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny.

Studoval antropologii a archeologii. Jeho první manželkou byla Diana Spencer, a jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí.

Ze svazku vzešly dvě děti – princ William a princ Harry. Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille a později také kvůli Dianiným milencům. Problémy manželství byly tak velké, že se v roce 1996 rozvedli. Diana o rok později umírá při automobilové nehodě v Paříži spolu se svým milencem Dodim.

Charles si po devíti letech svou milenku vzal. Camilla ale již neužívá titulu princezna z Walesu, na který by díky sňatku měla mít právo, ale je pouze vévodkyní z Cornwallu.
Pokud se Charles stane britským králem až po 20. září 2013, tak bude nejstarším člověk, který byl korunován britským králem.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.