Kde se les dotýká hvězd

Glendy Vanderah napsala knihu, která vás přesune do lesů a do života tří lidí, které svedla k sobě náhoda. 

Joanna pracuje jako ornitoložka. Její doktorandské studium ji přivedlo do oblasti, kde může v poklidu a tichu pracovat na výzkumu papežíka indigového. Jenže to by jí nesměla zkřížit cestu malá holka. Je celá špinavá, v roztrhaném oblečení a tvrdí, že sem na Zem přicestovala z vesmíru, z planety, která se jmenuje Megnife. Jakmile tady uvidí a zažije pět zázraků, Ursa (tak si dívka říká) se vrátí na svou planetu. Jo jí nevěří, logicky předpokládá, že se Ursa prostě ztratila, v horším případě je týraná a ona utekla z domu. Na stránkách o pohřešovaných dětech však žádná Ursa není. Co když má nakonec Ursa pravdu? Drobné náhody, kvarky, které se kolem ní začaly dít, tomu i nasvědčují. Jak to nakonec vše dopadne? Vrátí se Ursa po pěti zázracích na Megnife?

Kde se les dotýká hvězd - recenzeHlavní postavy byly tři, více prostoru však dostala Jo a Ursa. Jo je sympatická, ale úplně není tím prototypem knižní hrdinky. Chvílemi mi přišla málo emotivní. Prošla si těžkým obdobím, musela překonat řadu bolestných okamžiků a znovu uvěřit lidem je pro ni o něco těžší. Ursu si snadno zamilujete. Bezprostřední dívenka, která je velmi zvídavá a na svůj věk velmi chytrá. Což nahrává jejímu tvrzení, že je opravdu návštěvnice z vesmíru. Třetím do party je Gabe. Mladý muž, který má několik fobií, je velký introvert, lidem se spíše vyhýbá, ale díky Urse začne také lidem více důvěřovat.

I když se může zdát, že má kniha úplně obyčejný příběh, uvnitř skrývá spoustu věcí, nad kterými musí čtenář zapřemýšlet. Autorka vás také drží v šachu a vy se ptáte, co se stane, až Ursa uvidí oněch pět zázraků? Čtenář do poslední chvíle netuší, jestli je dívenka obyčejná holčička nebo mimozemšťanka.

Příběh je mnohovrstvý a nastiňuje řadu témat, například vážnou nemoc, strachy, mezigenerační vztahy, v neposlední řadě se zaměřuje také na týrání dětí. Ale především je to román o lidskosti, lásce, důvěře i přátelství.

Kniha má nejen hodně čtivý příběh, ale má také nádhernou obálku, která upoutá na první pohled. V kombinaci s dějem, který příjemně plynul, vznikl román, který potěší čtenáře milující romantiku, přírodu i trochu tajemná vyprávění.

 

Kde se les dotýká hvězd

 

Název knihy Kde se les dotýká hvězd
AutorGlendy Vanderah
ŽánrLiteratura světová, Romány, Pro ženy
  
Nakladatelství Jota
Rok vydání2022
Počet stran360
ISBN978-80-7565-933-0
  
Nákup knihy www.jota.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Jota


Nakladatelství JOTA si vydobylo za dobu své existence na českém trhu pevnou a stabilní pozici. Ročně vydává kolem osmdesáti novinkových titulů a desítky dotisků úspěšných knih. Jota vydává knihy v několika edičních řadách. Jednoznačně nejpestřejší výběr najdete mezi kvalitní beletrií a cenami ověnčené překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny. Výjimečné tituly najdete také v edici Populárně naučná literatura. Zcela unikátní pozici má Nakladatelství JOTA na poli cestopisné literatury.

Mezi bestsellery nakladatelství patří dětské knihy ze série o Doktoru Proktorovi od slavného norského spisovatele Joa Nesbøho, manuál k „jinému“ rodičovství Líný rodič, televizní Simpsonovi, kultovní série Mládí v hajzlu, světově nejslavnější kuchařka Umění francouzské kuchyně, legendy cestopisné literatury Miloslav Stingl, Hanzelka a Zikmund nebo turistické průvodce prestižní řady Rough Guides.

www.jota.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Martina Flasarová

Svět knih je pro mě místem, ve kterém můžu prožít miliony životů. (osobní blog)