Středa, 17.4.2024
KnihyKultura

Když uzavřete smlouvu s ďáblem

recenze knihy Hadrový panák

Visí to na nitkách, ale loutka to není. Má to stehy, ale oblečení to není. Má to nalakované nehty, ale žena to není. Má to šest částí, ale seriál to také není. Co je to?

Dobrá, dám vám malou nápovědu. Jedná se o počin zabijáka, který se zřejmě inspiroval nejnovějšími trendy a dle hesla „co nejvíc v jednom“ se rozhodl pro mistrovský kousek na variaci 6v1. Asi už vám došlo, že je tu řeč o oběti. Tedy přesněji o šesti obětech. Minimálně o částech jejich těl. Sešitých do těla nového. Hrůzná scéna je připravena, má minoritní sadistická část mozku se tetelí blahem, stačí natočit reflektory a můžeme začít!

Detektiv seržant William Oliver Layton-Fawkes, známější pod přezdívkou Wolf, je značně neortodoxní muž zákona, ctící své vlastní morální zásady a při honbě za viníkem je ochoten podstoupit téměř vše. Včetně upravování důkazů a přizpůsobování vyšetřování. Avšak přes veškerou detektivovu snahu je nucen sledovat, jak se vrah nezletilých dívek dostává na svobodu. Je přesvědčený, že se nemýlí a že má před sebou toho správného pachatele. A stejně tak jistojistě ví, že když se dostane ven ze soudní síně jako bezúhonný občan, nebude trvat dlouho a spáchá další zvěrstvo. Bohužel porota smýšlela tehdy jinak. Některé omyly si žádají lidské životy. Někdy i spoustu let poté, co už si všichni myslí, že daná událost spí pohřbená někde hodně hluboko. Jenže ďábel nikdy nespí a smlouvy s ním uzavřené jsou nezrušitelné.

Od osvobození vraha uplynula spousta vody a Wolf nyní pozoruje bizarní sešité tělo. Má před sebou těžký úkol zjistit, kdo jsou jednotliví nedobrovolní dárci lidských ostatků, kdo to provedl a proč proboha, ta loutka smrti ukazuje do okna bytu detektiva seržanta Fawkese.

Hadrový panákAle nebojte se, našemu mazanému vrahovi to nestačí a s policií si začne hrát jako kočka s myší. Další úroveň hry rozehraje seznamem se šesti jmény a daty jejich úmrtí. Hodiny smrti začínají odtikávat. Velmi rychle a velmi hlasitě. Tik tak tik tak…

Daniel Cole stvořil něco morbidně drsného v čele s okázalým vrahem, jehož intelekt hraničí téměř s genialitou. Bude však jeho pýcha předcházet drsný pád? Nebo Wolf svádí svou poslední životní bitvu, na jejíž vítězné zakončení jednoduše nestačí?

Hadrový panák sviští jak nově otevřená horská dráha pro extrémní nátury a bere s sebou vše, na co narazí. Váš čas, soustředění, špičky nehtů a spánek. Role kočky s myší se střídají, jen není vždycky zcela jasné, kdo je kdo. Zabiják ukončuje pozemskou pouť svých vyvolených vskutku originálním způsobem a do svých posledních vteřin si nikdo není jistý, jak sejde z tohoto světa. Jedno je jisté – hezké a ve spánku to rozhodně nebude. Budoucí obyvatelé knižního hřbitova pláčou, netrpěliví a zvědaví čtenáři se nedočkavě chvějí, co bude dál.

Po dlouhé době značně našlapaná detektivka, co zahodila rukavičky na dno té nejhlubší strže, vykasala si rukávy a přišla vám to pořádně nandat. Co myslíte, uhájíte svůj čas na spánek, nebo budete s Hadrovým panákem válčit do brzkých ranních hodin, než padnete únavou? Já mám svůj tip, ale lepší bude, když to zjistíte sami.

Hodnocení: 4/5

 

Dobré knihy

 

Název knihy Hadrový panák
AutorDaniel Cole
Žánrthriller
  
Nakladatelství Knižní klub
Rok vydání2017
Počet stran360
ISBN978-80-242-5893-5
  
Nákup knihy www.dobreknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Knižní klub

Knižní klub – na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku EMG. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

www.knizniklub.cz 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Klára Stryalová

Rozený knihomol a čivavomil, který bez hrnku černého čaje nedokáže přežít den.