Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Koncert l’ARRACHE-COEUR v Divadle 29

Křest debutového alba Le Poulet Noir

Pražské instrumentální trio l’ARRACHE-COEUR křtilo dlouho připravované debutové album Le Poulet Noir. Křest se uskutečnil 3. prosince 2010 v JAZZDOCKu v Praze. A tento pátek, 10. prosince 2010 odehraje tato kapela koncert v Pardubicích v Divadle 29.

V albu Le Poulet Noir, skupina l’ARRACHE-COEUR deklaruje svou čtyřletou cestu objevování specifického zvuku s inspirací původně ve francouzské lidové hudbě a jejím šarmu, která se v podání l’ARRACHE-COEUR postupně blíží ke klasické hudbě a jazzu. Silným zdrojem je poetika Borise Viana, které vzdává hold skupina l’ARRACHE-COEUR již svým názvem. Zvuk l’ARRACHE-COEUR těží z virtuózní hry Hanuše Axmanna (klarinet, basklarinet, soprán saxofon), mj. člena orchestru Národního Divadla a hlavního skladatele tria, doprovázeného Danielem Kahudou s moderním využitím tradičních bordunových nástrojů inovovaných pro  21. století (elektroakustická niněra, dudy) a solidním harmonicko-rytmickým základem Františka Tomáška (akordeon). Na nahrávce se zásadní měrou podílel rovněž jedinečný Miloš Dvořáček v roli hostujícího bubeníka/perkusisty. Autorem typické grafiky je linorytový specialista a promotér Jiří Vydra. Poulet noir (=černé kuře, rarach, plivník) se vyklubalo do minoritního žánru a v něm také dále roste. Pozor, obsahuje spiritualitu, standard i tanec…

http://bandzone.cz/larrachecoeur
http://myspace.com/acoeur
http://www.facebook.com/

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.