Kinotip: Barry Seal: Nebeský gauner

Barry Seal: Nebeský gaunerJiž dnes můžete v kinech navštívit film inspirovaný skutečným příběhem Barryho Sealse. Amerického pilota, který byl najat CIA k tajným operacím.

 

Barry Seal (Tom Cruise – Magnolia, Jerry Maguire) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson – Star Wars: Síla se probouzí, Revenant Zmrtvýchvstání), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb.

Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí.  (CinemArt)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 24. srpna 2017.

 

Krimi / Thriller / Životopisný
USA, 2017, 114 min

Režie: Doug Liman

Scénář: Gary Spinelli

Kamera: César Charlone

Hudba: Christophe Beck

Hrají: Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Jayma Mays, Sarah Wright, Jesse Plemons, Connor Trinneer, E. Roger Mitchell, Sharon Conley, Jayson Warner Smith, Lola Kirke, Caleb Landry Jones, Benito Martinez, Shaker Sangam, Juan Gaspard, Lara Grice, David Silverman, Mike Pniewski, Alejandro Edda, Jonathan Yaskoff

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/413149-barry-seal-nebesky-gauner/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.