Kinotip: Bohové Egypta

Bohové EgyptaMagie, monstra, bohové a šílenství v prostředí paláců, pyramid a údolí řeky Nil. To je akční dobrodružství Bohové Egypta inspirované klasickou egyptskou mytologií.

 

Přežití lidstva visí doslova na vlásku, nečekaný zachránce se tak vydává na strhující cestu za záchranou světa a jeho pravé lásky. Nelítostný bůh temnoty Seth (Gerard Butler – 300: Bitva u Thermopyl), uzurpoval egyptský trůn a svou vládou uvrhnul celou zemi z klidu a míru do chaosu a konfliktu.

S hrstkou statečných rebelů, kteří se snaží bojovat se Sethovou krutou vládou je Bek (Brenton Thwaites – Dárce), odvážný smrtelník, donucen požádat o pomoc mocného boha Hora (Nikolaj Coster-Waldau – Jaime Lannister ze Hry o trůny) a vytvořit s ním zvláštní spojenectví, aby společně porazily zlého vládce.

Během jejich úchvatného putování, kdy se střetnou se Sethovými posluhovači a jsou nuceni procestovat, jak tento svět, tak i ten nad ním i pod ním. Oba, boha i smrtelníka čeká na této cestě spoustu úkolů a zkoušky odvahy i sebeobětování a doufají, že v závěrečném velkolepém souboji zvítězí a vrátí mír a bezpečí do Egypta. 

Režii si vzal na starost egyptský rodák Alex Proyas (Vrána, Já robot), který po sedmileté pauze znovu vysílá svůj film do kin.

 

Oficiální premiéra je stanovena na 25. února 2016.

 

Dobrodružný / Fantasy
USA, 2016, 127 min

Režie: Alex Proyas

Scénář: Matt Sazama, Burk Sharpless

Kamera: Peter Menzies Jr.

Hudba: Marco Beltrami

Hrají: Gerard Butler, Nikolaj Coster-Waldau, Abbey Lee, Courtney Eaton, Brenton Thwaites,Chadwick Boseman, Geoffrey Rush, Elodie Yung, Rufus Sewell

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/349283-bohove-egypta/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.