Kinotip: Do posledního dechu

Do posledního dechuHrdinský akční thriller inspirovaný skutečnými událostmi o plavbě malého záchranného člunu Pobřežní stráže, vpluje do kin již dnes.

 

V Únoru 1952 masivní bouřkový systém zasáhl Novou Anglii, drtil města po celém východním pobřeží a ničil vše, co mu přišlo do cesty. Včetně lodi Pendelton a T-2 tankeru plujícímu do Bostonu. Obě lodi jsou doslova rozervány na dva kusy a zkruba třicet námořníků je uvězněno na potápějící se zádi.

Jako vyšší důstojník na palubě lodi, první asistent inženýr Ray Sybert (Casey Affleck – Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem), si brzy uvědomuje, že je na něm, aby se chopil vedení vyděšené posádky a donutit je překonat dřívější neshody a snažit se společně přežít tu nejhorší bouři, která kdy zasáhla východní pobřeží. Mezitím co se zkáza postupně rozléhá po celé Americe, člen pobřežní stráže, ve městě Chatham stát Massachutsetts, důstojník Daniel Cluff (Eric Bana – Troja) řídí odvážnou operaci na záchranu uvízlých námořníků.

Navzdory silně nepříznivým podmínkám čtyři muži, vedení kapitánem Pobřežní hlídky Berniem Weberem (Chris Pine – Star Trek), nasednou do dřevěného záchranného člunu. Bez dobrého vybavení a téměř bez navigace se utkají s mrazem, 18 – ti metrovými vlnami a s větrem o síle hurikánu.

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 28. ledna 2016.

 

Drama / Thriller
USA, 2016, 118 min

Režie: Craig Gillespie

Předloha: Casey Sherman (kniha), Michael J. Tougias (kniha)

Scénář: Eric Johnson, Paul Tamasy, Scott Silver

Kamera: Javier Aguirresarobe

Hudba: Carter Burwell

Hrají: Chris Pine, Ben Foster, Casey Affleck, Holliday Grainger, Josh Stewart, Eric Bana, Rachel Brosnahan, Michael Raymond-James, Graham McTavish, Kyle Gallner, Abraham Benrubi, Beau Knapp, John Magaro, Keiynan Lonsdale, John Ortiz

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/387881-do-posledniho-dechu/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.