Pátek, 22.9.2023
FilmKultura

Kinotip: Doba ledová: Mamutí drcnutí

Doba ledová: Mamutí drcnutíDo kin se valí v pořadí již páte ledové dobrodružství a na plátna kin opět přivádí všechny známé a oblíbené postavy.

 

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová. Jedno jaká. Jestli první, druhá nebo pátá. A právě v pátém dílu jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových. Přichází ledová událost roku a s ní mamuti Manny, Ellie a Broskvička, něco jako lenochod jménem Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie.

Nezapomněli jsme na někoho? Samozřejmě – na toho nejdůležitějšího, veverčáka Scrata. Ten, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube karambol a z něj úplná katastrofa. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických, nikoliv komických, katastrof. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli. A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. Sice jim tu a tam bude tuhnout krev v žilách, ale to především zimou, jinak to bude hlavně legrace. A jestli se Scrat konečně setká se žaludem? Kdo ví…          (CinemArt CZ)

 

Oficiální premiéra je stanovena na 14. července 2016.

 

Animovaný / Komedie
USA, 2016, 95 min

Režie: Mike Thurmeier

Scénář: Michael J. Wilson, Michael Berg

Kamera: Renato Falcão

Hudba: John Debney

Hrají: John Leguizamo, Denis Leary, Queen Latifah, Ray Romano, Wanda Sykes, Chris Wedge,Roshon Fegan, Keke Palmer, Jay Leno, Simon Pegg, Seann William Scott

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/362269-doba-ledova-mamuti-drcnuti/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.