Kinotip: Everest

EverestDalší variace na souboj s nejvyšším vrcholem naší modré planety Mount Everestem je znovu v kinech a tentokrát i s výborným hereckým obsazením.

V roce 1996 touha dosáhnout vrcholu Himalájí Mount Everestu vyvrcholila až do bodu, kdy profesionální horolezci sestavovali skupiny, aby dosáhly legendárního vrcholu hory. Stejně jako horšťí průvodci Rob Hall (Jason Clarke, kterého jsme letos mohli vidět jako Johna Connora v novém Terminátoru) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal, letos také v kinech se sportovním dramatem Bojovník). Do jejich skupiny, která se hodlá dostat na vrchol, patří ještě Beck Weathers (Josh BrolinTahle země není pro starý) a pošťák Doug Hansen (John Hawkes, Do morku kosti). Když skupinu při výstupu zasáhne nečekaná bouře, budou se muset všichni snažit, aby odolali nevyhnutelné tragédii.

Režie se chopil Islandský rodák Baltasar Kormákur, který má na kontě třeba film oceněný na MFF v Karlových Varech Severní blata. Film natočil podle scénáře Williama Nicholsona (Gladiátor) a Simon Beaufoy (Milionář z chatrče).

Ve filmu, kromě již zmíněných, účinkují třeba i Emily Watson (Hilary a Jackie), Martin Henderson (Kruh), Michael Kelly (Úsvit mrtvých), Elizabeth Debicki (letošní špiónský hit Krycí jméno U.N.C.L.E.), Keira Knightley (Piráti z Karibiku), Sam Worthington (Avatar) nebo Robin Wright (Forrest Gump).

Everest se natáčel v Nepálu na úpatí Mount Everestu, v Italských Alpách a v Cinecittà Studios v Římě a v Pinewood Studios ve Velké Británie.

Oficiální premiéra je stanovena na 24. září 2015.

Dobrodružný / Drama / Thriller
Velká Británie / USA / Island, 2015, 121 min

Režie: Baltasar Kormákur

Scénář: William Nicholson, Simon Beaufoy

Kamera: Salvatore Totino

Hudba: Dario Marianelli

Hrají: Jason Clarke, Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, John Hawkes, Sam Worthington, Robin Wright,Michael Kelly, Keira Knightley, Emily Watson, Martin Henderson, Elizabeth Debicki, Naoko Mori,Clive Standen, Vanessa Kirby, Tom Goodman-Hill, Ingvar Eggert Sigurðsson, Mia Goth, Micah Hauptman, Todd Boyce, Demetri Goritsas, Charlotte Bøving

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/343109-everest/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.