Kinotip: Bojovník

Film BojovníkOd uznávaného režiséra Antoina Fuquii (Training Day) a scénáristů Kurta Suttera (seriál Zákon gangu) a Richarda Wenka (Equalizer), přichází do kin boxerské drama Bojovník.

Film vypráví příběh o úřadujícím boxerském šampionu v lehké váze, kterým je Billy „The Great“ Hope (na Oscara niminovaný Jake Gyllenhaal). Billy má zdánlivě vše co si člověk může přát úžasnou kariéru, krásnou milující manželku (Rachel McAdams), úžasnou dceru (Oona Laurence) a žije si nad poměry díky svému bohatství. Náhle se ovšem, po strašlivé tragédii, vše obrací. Billyho dlouholetý manažer a přítel (Curtis „50 Cent“ Jackson) ho opustí a Hope se musí odrazit ode dna. K tomu mu pomůže nepravděpodobný spasitel Tick Willis (Oskarový Forest Whitaker), bývalý boxer, který v zapadlé místní tělocvičně trénuje mladé nadějné boxery. Billy dává svůj osud do Tickových rukou a pod jeho vedením se vrhá do zatím nejtěžší bitvy jeho života, ve které se chce napravit a získat zpět důvěru svých milovaných.

Film se v originálu jmenuje Southpaw, což v překladu znamená Jižní tlapa. To je označení pro boxery zápasící v takzvaném opačném gardu, neboli levačkou. Přezdívku „Jižní tlapa“ si hodně lidí jistě okamžitě spojí se Stallonovým Rockym z roku 1976.

 

V kinech od 23. července 2015.

 

BOJOVNÍK
Drama / Akční / Sportovní / Thriller

USA, 2015, 120 min
Režie: Antoine Fuqua
Scénář: Kurt Sutter, Richard Wenk
Kamera: Mauro Fiore
Hudba: James Horner

Hrají: Rachel McAdams, Jake Gyllenhaal, Naomie Harris, Forest Whitaker, Miguel Gomez, Victor Ortiz, Beau Knapp, Curtis „50 Cent“ Jackson, Rita Ora, Clare Foley, Oona Laurence, Jimmy Lennon Jr, Jim Lampley

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/297825-bojovnik/zajimavosti/?type=film

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.