Kinotip: Hledá se Dory

Hledá se DoryPo třinácti letech, kdy jsme v kinech hledali Nema, nám připlouvá pokračování, ve kterém budeme tentokrát hledat ukecanou modrou rybku Dory.

 

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar (které nám přinesly filmy jako Ratatouille, Vzhůru do oblak, sérii Toy Story nebo superhrdinské Úžasňákovi) Hledá se Dory, se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory (v českém znění Barbora Munzarová – Čertova nevěsta), která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem (Marek Páleníček) a Marlinem (Ivan Trojan – Ve stínu).

Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové.

Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina.                                                                                                                                                                             (Falcon)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 16. června 2016.

 

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2016, 90 min

Režie: Andrew Stanton

Scénář: Andrew Stanton

Hudba: Thomas Newman

Hrají: Ellen DeGeneres, Albert Brooks, Diane Keaton, Eugene Levy, Ty Burrell, Kaitlin Olson, Ed O’Neill, Willem Dafoe, Idris Elba, Dominic West, Preston Bailey

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/334813-hleda-se-dory/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.