Kinotip: Jak se zbavit nevěsty

Jak se zbavit nevěstyRomantická komedie o geniálním plánu ještě geniálnější tchýně jak překazit nechtěnou svatbu. Muži mají svůj rozum, ženy svou taktiku…

Lenka Vlasáková (Kawasakiho růže) hraje v romantické komedii „Jak se zbavit nevěsty“ moderní dynamickou ženu Evu, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku v podání Jany Švandové (2Bobule). S bývalým manželem, s tváří Davida Matáska (Jak básníci čekají na zázrak) má skvělý vztah a jak, říká její kamarádka „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady“. A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě . . . . . s někým jiným! S krásnou, sympatickou a chytrou klavíristkou Lindou! A ještě chtějí upéct svatební dort.

To je něco pro svéráznou Evinu maminku. Nikdy nevzdává, vždy si ví rady a zničit cizí svatbu je ta správná výzva. S bojovnou maminkou v zádech jede Eva na společný výlet se šťastnými snoubenci. A do toho rodinná regata, závod, bratrský souboj o místo přednosty zubařské kliniky, zlovolná švagrová a jeden potrhlý operní pěvec. Třešničkou na zábavném dortu je pak fotbalový trenér v podání Matěje Rupperta (3 sezóny v pekle). A na úplný závěr přijde finále s velkolepou akční dortovou scénou, jakou český film dlouho nezažil.

Film natočil autor jednoho z nejúspěšnějších českých filmů poslední doby, režisér Hodinového manžela Tomáš Svoboda. Zatímco ve snímku o partě kamarádů bavil diváky z mužského pohledu, v „Nevěstě“ přinese zábavu ze světa žen.

Natáčelo se v létě 2015 v Praze a také na přehradě Orlík, kde se většina herců sešla ke scénám velkého rodinného závodu jachet.

 

Oficiální premiéra je stanovena na 28. dubna 2016.

 

Komedie
Česko, 2016, 89 min

Režie: Tomáš Svoboda

Scénář: Tomáš Svoboda

Hrají: David Matásek, Veronika Žilková, Kordula Stropnická, Andrea Kerestešová, Matyáš Bystroň,Marek Majeský, Jana Stryková, Jenovéfa Boková, Lenka Vlasáková, Jana Švandová, Jaroslav Plesl, Lenka Loubalová, Jaromír Dulava, Jana Kolesárová, Vladimír Kratina, Josef Polášek, Matěj Ruppert

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/57737-jak-se-zbavit-nevesty/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.