Pondělí, 2.10.2023
Ostatní volný časVolný čas

Skupina létajících “SUV” se vůbec poprvé představí na Helicopter Show v Hradci Králové

Helicopter Show a Rally Show v Hradci KrálovéNa největší leteckou a motorsportovou show se diváci mohou těšit již 14. května v Hradci Králové. Na jednu vstupenku a s dětmi zdarma si zde návštěvníci užijí hned dvojí program, ve vzduchu na Helicopter Show a na zemi na Rally Show.

K největším letošním lákadlům bude bezpochyby patřit akrobatické vystoupení s všemožnými výkruty a přemety vrtulníku v barvách Red Bullu BÖ105, diváci ho uvidí na hradeckém nebi hned dvakrát. „V programu jsme nevynechali ani oblíbený zahajovací průlet skupiny vrtulníků, tentokrát ale v novém kabátě, můžete se těšit,“ odtajňuje zahájení leteckého programu Daniel Tuček a doplňuje: „Navazovat bude vůbec první letecké vystoupení skupiny letounů Cessna Grand Caravan, které můžeme velikostí přirovnat k vozidlům SUV, ale ve vzduchu. Ukázka této skupiny doposud nebyla na evropském nebi k vidění.“

Zahajovací průlet skupiny vrtulníků na Helicopter Show

Páteční den bude i letos patřit odborné veřejnosti z řad složek IZS, pro které organizátor připravil seminář na aktuální témata. „Součástí semináře bude také společné cvičení leteckých záchranářů na tekoucí vodě. Zároveň jsme připravili pro děti a žáky z mateřských, základních i středních škol branné dopoledne s výukovým programem první pomoci, ukázkami hasičů, zdravotníků i pilotů DSA,“ prozrazuje Daniel Tuček, který bude zároveň jedním z pilotů vrtulníků DSA.

Motorsport bude zastoupen v široké škále od Truck Trialu a dakarských speciálů až po špičkové okruhové stroje. Nebudou chybět ani exhibice, kdy za zmínku stojí například extrémně silný speciál řízený mnohonásobným mistrem Evropy Václavem Fejfarem proti Petru Šimurdovi. Oběma silným strojům bude ze shora sekundovat vrtulník. „Na největší české automobilové road show nebudou chybět nejvýznamnější automobilky, které předvedou své vozy na okruhu a umožní některým návštěvníkům zkušební jízdy po offroad dráze nebo i mimo areál. Krásné dívky a dobré jídlo jsou nezbytným doplněním pohodové atmosféry, která propojí závodní teamy a piloty s diváky nejenom na dráze, ale především v depech,“ nastiňuje zajímavosti z programu Rally Show organizátor Karel Pohner.

Motorsport bude zastoupen v široké škále

Doprovodný program se zaměří na prevenci a bezpečnost

V rámci doprovodného programu, se v prostoru Helicopter Show představí se svým uměním letečtí modeláři, zástupci Policie České republiky, hasičské jednotky a sbor dobrovolných hasičů, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, asociace Záchranný kruh, záchranné brigády kynologů a mnoho dalších. „Cílem ukázek je posílit povědomí veřejnosti o prevenci, dodržování bezpečnosti a záchraně lidských životů v různých situacích běžného života včetně samotné resuscitace pod dozorem zdravotnického personálu. Hasičské jednotky se budou prezentovat nejen množstvím vozů, ale také ukázkami při vyprošťování osob z havarovaných vozidel, které budou moci diváci sledovat z bezprostřední blízkosti,“ doplňuje zajímavosti z dopoledního programu Daniel Tuček.

Doprovodný program se zaměří na prevenci a bezpečnost

Hlavní programy obou akcí budou na sebe navazovat. „Program letových ukázek koordinujeme s organizátory Rally Show tak, aby diváci nepřišli o to nejlepší ani z jedné akce. Právě proto jsme pro návštěvníky hradeckého letiště zajistili turistický vláček, který jim bude zpříjemňovat přesun mezi místy obou akcí, což ocení zejména ti nejmenší,“ uzavírá Daniel Tuček.

Diváci si užijí na jeden vstup bohatý program ve vzduchu i na zemi, včetně zážitkových jízd a letů na vlastní kůži. Vstup na nejrozsáhlejší leteckou a motoristickou show v České republice mají děti do 150 cm i osoby ZTP zdarma.

Více informací najdete na webu akce: www.helicoptershow.cz a www.rallyshow.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.