Kinotip: Masaryk

MasarykFilm, který čerstvě drží rekord v počtu ocenění Českým lvem (konkrétně dvanáct sošek), může již dnes v kinech shlédnout konečně i běžný divák.

 

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. Smrt Jana Masaryka (Karel Roden – Hlídač č. 47, Tajnosti) je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě! Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.

Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku. Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. Tehdejší velvyslanec v Londýně se najednou ztrácí z veřejného života. Přerušuje kontakt s politickými kolegy i s přáteli. Na několik měsíců mizí, kamsi do Ameriky… Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země. (Bioscop)

 

Oficiální premiéra je stanovena na 9. března 2017.

 

Režie: Julius Ševčík

Scénář: Petr Kolečko, Alex Koenigsmark, Julius Ševčík

Kamera: Martin Štrba

Hudba: Michał Lorenc, Kryštof Marek

Hrají: Karel Roden, Hanns Zischler, Oldřich Kaiser, Arly Jover, Eva Herzigová, Zuzana Kronerová,Emília Vášáryová, Gina Bramhill, Joan Blackham, Milton Welsh, Tim Preece, Martin Hofmann,Hoji Fortuna, Dermot Crowley, James Flynn, Jiří Vyorálek, Robert Jašków, Kevin Clarke, Ján Greššo, Ján Jackuliak, Vlado Hajdu, Robert Nebřenský

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/134042-masaryk/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.