Kinotip: Po strništi bos

Po strništi bosJiž dnes můžete v kinech shlédnout prequel k legendárnímu filmu Obecná škola tvůrčího dua Svěrákových, otce Zdeňka a syna Jana.

 

Edu Součka (debutant Alois Grec), jeho maminku (Tereza Voříšková – Bobule, Laputa) a tatínka (Báječná léta pod psa, Tmavomodrý svět) už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem.

Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou (Petra Špalková – Smradi, Jako jindy) a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka (Jan Tříska – Šílení, Obecná škola). Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského.

Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině.  (Bioscop)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 17. srpna 2017.

 

Drama / Komedie
Česko / Slovensko / Dánsko, 2017, 111 min

Režie: Jan Svěrák

Předloha: Zdeněk Svěrák (kniha)

Scénář: Zdeněk Svěrák, Jan Svěrák

Kamera: Vladimír Smutný

Hudba: Michal Novinski

Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Alois Grec, Jan Tříska, Viera Pavlíková, Oldřich Kaiser, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Petra Špalková, Zdeněk Svěrák, Sebastian Pošmourný, Miroslav Hanuš, Petr Brukner, Miroslav Táborský, Dominika Frydrychová, Ivana Lokajová, Martin Havelka, Martin Uhlíř, Václav Hubka, Josef Bedlivý, Viktor Antonio

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/416839-po-strnisti-bos/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.