Rozloučení s Božskou sérií

Christina Lauren - Božskýrecenze knihy – Christina Lauren – Božský

Závěrečný díl ze série Božský, kterou má na svědomí autorské duo vystupující pod pseudonymem Christina Lauren je nabitý nejen humornými situacemi ale také jistou dávkou porozumění. Samozřejmě nechybí ani vášnivé scény plné sexu.

Hlavní hrdinkou je Pippa. Pippa je mladá, sympatická žena, které nechybí smysl pro humor. Žije se svým dlouholetým přítelem v Londýně a všechno se zdá být v pořádku do té doby, než svého přítele nachytá v jejich ložnici v době, kdy si užívá s jinou. Okamžitě Marka z jejich společného bytu vyrazí a sama se na radu svých matek vydává na dovolenou do Bostonu. Jejím plánem je výlet s partou přátel po pobřeží, včetně návštěvy vinic.

Na letišti Pippa potká charismatického muže, ze kterého se jí začnou podlamovat kolena. Jelikož je Pippa z celého cestování nějak zmatená a navíc není zvyklá létat první třídou, osloví našeho sympaťáka s prosbou o pomoc.

Oním sympaťákem je Jensen. Klasický muž s velkým “M,” muž z něhož se ženám zastavuje dech, a je předmětem jejich fantazií. V letadle se Pippa, posilněná alkoholem začne Jensenovi svěřovat se svým životem a také s důvodem, který ji přiměl vyrazit na tuto cestu. Jensena její vyprávění moc nebere a tak raději předstírá spánek, aby dál nemusel snášet její citové výlevy.
Po přistání se spolu zdvořilostně rozloučí a každý si jde svou cestou.

Když Jensen dorazil na takovou menší oslavu narozenin, zábava již byla v plném proudu. Po dlouhých letech bez dovolené se Jensen nechal přemluvit a kývl na nabídku přátel, že se s nimi vydá na dvoutýdenní výlet po Connecticutu a Vermontu. Ovšem místo nadšení, že si konečně odpočine, se v něm spíše mísí pocit, že je pro něj celá akce spíše za trest.
Později se rozpovídá o své opilé společnici, když v tom se na zahradě objeví Pippa.
Prvotní šok vystřídá překvapení.

Pippa a Jensen tvoří jediné dva nezadané v celé partičce a tak se ostatní přátele nenápadně snaží dát naše ústřední hrdiny dohromady.
Jensen si během výletu začíná uvědomovat, že Pippa vlastně není tak trapná, jak předvedla v letadle, ale že je to pohodářka, která nezkazí žádnou zábavu.

Celý výlet nakonec nabírá úplně jiný směr, než bylo původním plánem a počáteční improvizace mezi Pippou a Jensenem postupně přerůstá v něco víc.

“Hele, nechceš si to rozmyslet, že ne? Přísahám, Jensene, že…”
“Ne,” přerušil jsem ji se smíchem.
“Jen jsem si vzpomněl na jednu fakt šílenou ženskou, která vedle mě včera seděla v letadle a taky plácala něco o tom, že jede na cestu po vinicích. Na chvilku jsem se zděsil, že nějakým příšerným řízením osudu je to ta kamarádka, co jede s námi. Upřímně, radši bych si přibouchl ruku do dveří nebo spolkl cihlu.”

 

Christina Lauren - Božský

 

Hned na úvod se musím přiznat, že poslední díl ze série je pro mě tím prvním, takže knihu nemohu srovnat s předešlými příběhy.

V knize na nás čeká celkem osmnáct kapitol. Vypravěčem jsou střídavě Pippa a Jensen, takže se můžeme na celou situaci podívat z obou pohledů. V závěru knihy je velkým překvapením rozšířený epilog a nechybí ani poděkování.
Co se týče obálky, tak ta je podle mě přesně taková, jaká by měla být a zároveň vystihuje celou knihu. Je prostě svůdná a vzrušující.

Hned na samém začátku jsme hozeni do vody a jsme svědky toho, jak Pippa načapá svého přítele s jinou ženou a rozjíždí se řetězec událostí, díky němuž se Pippa dostane do Bostonu a zjistí, že s Jensenem bude trávit dvoutýdenní dovolenou.

V části, kdy se všichni sejdou na oslavě narozenin je zmíněno hned několik dvojic, ve kterých jsem měla, jakožto čtenář, který nečetl předchozí díly, malinko zmatek. Nicméně jak jsem pochopila, nejspíš se bude jednat o aktéry předchozích knih, takže pro čtenáře, kteří knihy četli poctivě od začátku, může být toho shledání s oblíbenými hrdiny příjemným připomenutím.

Pippu a Jensena jsem si hned zamilovala. Jedná se o dva lidi, kteří opravdu nemůžou být rozdílnější. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvíjel od jakési nesmělosti až po vzrušující jiskření. Celá tahle situace má však velký háček. On je nenapravitelný workoholik žijící v Bostonu a ona je bezstarostná a žije v Londýně. Mají ti dva vůbec nějakou šanci?

I když je kniha poměrně předvídavá, tak si myslím, že v tomto případě to není na škodu. Jedná se o pohodové čtení pro chvíle odpočinku, u kterých se dobře pobavíte (já se nesmála jen v duchu) a užijete si krásné počasí spolu s nádhernou přírodou a spoustou vína.

Při zamyšlení nad celým příběhem si dovolím popřemýšlet nahlas. Zdálo se mi trochu zvláštní, že Pippa po tak krátké době vytloukla klín klínem a Jensen se vlastně sám na nic nezmohl, i když po tom toužil. Tato situace mě trochu zamrzela, nicméně i tak jsem s knihou byla opravdu spokojená.

Nakonec musím říct, že mě velice mrzí, že jsem celou sérii ignorovala, neboť jsem se dobrovolně připravila o více než příjemný zážitek. Jsem rozhodnutá svou chybu napravit a pro změnu se začíst do prvního dílu. A co vy, přečtete si Božského, nebo jste sérii jako já ignorovali a rozhodli jste se jí dát šanci?

 

Christina Lauren - Božský

 

Název knihy:      BOŽSKÝ
Christina Lauren - BožskýAutor:                 Christina Lauren
Překlad:             Jaroslava Novotná

Nakladatelství:  JOTA
Rok vydání:       2017
Počet stran:       386

ISBN:                978-80-7565-159-4
EAN:                 9788075651594

E-shop:            kniha www.jota.cz

                         e-kniha www.palmknihy.cz
 
                                 
Databáze knih:  www.DatabazeKnih.cz

  

{source}[[div data-configid=”0/49376624″ style=”width: 610px; height: 460px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]{/source}

 


Nakladatelství JOTA
Brněnské Nakladatelství JOTA si vydobylo za dobu své existence na českém trhu pevnou a stabilní pozici. Ročně vydává kolem osmdesáti novinkových titulů a desítky dotisků úspěšných knih. Jota vydává knihy v několika edičních řadách. Jednoznačně nejpestřejší výběr najdete mezi kvalitní beletrií a cenami ověnčené překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny. Výjimečné tituly najdete také v edici Populárně naučná literatura. Zcela unikátní pozici má Nakladatelství JOTA na poli cestopisné literatury.

Mezi bestsellery nakladatelství patří dětské knihy ze série o Doktoru Proktorovi od slavného norského spisovatele Joa Nesbøho, manuál k „jinému“ rodičovství Líný rodič, televizní Simpsonovi, kultovní série Mládí v hajzlu, světově nejslavnější kuchařka Umění francouzské kuchyně, legendy cestopisné literatury Miloslav Stingl, Hanzelka a Zikmund nebo turistické průvodce prestižní řady Rough Guides.


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jana Vavrečková

Knihomolka srdcem i duší, vášnivá hráčka Call of Duty. Milovnice turistiky, přátel a rodiny. (osobní blog)