Kinotip: Rande naslepo

Rande naslepoDo kin míří další německá komedie, snažící se navázat na úspěch Fakjů pane učiteli, tentokrát natočená podle skutečného příběhu.

Vzrušující práce v luxusním hotelu – to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann – Prameny života, Rubínově červená) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí.

Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz – Heil, Jack), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty… V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe – Neviditelná, Den blbec), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu… Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (CinemArt CZ)

 

Oficiální premiéra je stanovena na 23. března 2017.

 

Komedie
Německo, 2017, 111 min

Režie: Marc Rothemund

Scénář: Ruth Toma, Oliver Ziegenbalg

Kamera: Bernhard Jasper

Hudba: Michael Geldreich, Jean-Christoph Ritter

Hrají: Kostja Ullmann, Jacob Matschenz, Anna Maria Mühe, Johann von Bülow, Alexander Held,Nilamq Farooq, Uwe Preuss, Rainer Reiners, Rouven Blessing, Kida Khodr Ramadan, Sylvana Krappatsch, Michael A. Grimm, Ludger Pistor

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/471835-rande-naslepo/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.