Kinotip: V srdci moře

V srdci mořeDalší adaptace slavného knižního románu vpluje do kin již dnes. Tentokrát to bude titul: „In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex“ od amerického spisovatele Nathaniela Philbricka, které byla v roce 2000 udělena prestižní cenou National Book Award za literaturu faktu. Film se ovšem inspiruje i americkou knižní klasikou Moby Dick od Hermana Mellvila.

První lodní důstojník Owen Chase (Chris Hemsworth – Rivalové nebo samozřejmě Thor), nezkušený Kapitán George Pollard (Benjamin Walker – Abraham Lincoln: Lovec upírů), druhý lodní důstojník Matthew Joy (Cillian Murphy – 28 dní poté) a spisovatel Herman Melville (Ben Whishaw – Atlas mraků), jehož vyšetřování událostí o třicet let později, pomůže vnést do příběhu světlo.

Zima roku 1820, Novoanglická velrybářská loď Essex byla napadena něčím, co ještě nikdy nikdo neviděl: velrybou gigantických rozměrů a vůle s téměř lidským smyslem pro pomstu. Tato skutečná námořní katastrofa inspirovala Melvilla k napsání Moby Dicka. To je ovšem pouze polovina příběhu. V srdci moře odhaluje trýznivé následky střetu, kdy zbylí přeživší posádky jsou donuceni překročit své hranice a zvládnout nemyslitelné, jen aby zůstali naživu. Musí vzdorovat bouřím, hladu, panice a zoufalství. Námořníci začnou zpochybňovat své nejhlubší přesvědčení, hodnotu svých životů a ušlechtilost své velrybářské profese. Zatímco se kapitán snaží najít cestu na otevřeném moři, jeho první důstojník má v hlavě jediné: zabít ono velrybí monstrum.

Film zrežíroval oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše, Šifra mistra Leonarda). V Srdci moře se také zahrají: nový Spider-Man Tom Holland (Nic nás nerozdělí) jako mladý námořník. Brendan Gleeson (Harry Potter a Ohnivý pohár) tu samou postavu jen o třicet let starší. Španělský herec Jordi Mollà (Riddick), jako kapitán jiné lodi s názvem Archimedes.

 

Oficiální premiéra je stanovena na 3. prosinec 2015.

 

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický
USA, 2015, 121 min

Režie: Ron Howard

Předloha: Nathaniel Philbrick (kniha)

Scénář: Charles Leavitt

Kamera: Anthony Dod Mantle

Hudba: Roque Baños

Hrají: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy, Ben Whishaw, Brendan Gleeson, Jordi Mollà, Tom Holland, Charlotte Riley, Joseph Mawle, Paul Anderson, Jamie Sives, Donald Sumpter, Julian Seager, Frank Dillane, Osy Ikhile, Michelle Fairley

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/358269-v-srdci-more/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.