Kinotip: Válka o planetu opic

Válka o planetu opicV pořadí již druhé pokračování divácky úspěšného rebootu legendární série Planety opic, která odstartovala už před 49-ti lety.

 

Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis – Pán prstenů: Návrat krále, Star Wars: Síla se probouzí) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála.

Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou, vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem (Woody Harrelson – Lid versus Larry Flynt, The Messenger). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených.(CinemArt)

 

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 13. července 2017.

 

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA, 2017, 143 min

Režie: Matt Reeves

Předloha: Pierre Boulle (kniha)

Scénář: Mark Bomback, Matt Reeves

Kamera: Michael Seresin

Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Andy Serkis, Woody Harrelson, Judy Greer, Steve Zahn, Gabriel Chavarria, Sara Canning,Max Lloyd-Jones, Alessandro Juliani, Chad Rook, Amiah Miller, Billy Wickman

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/350106-valka-o-planetu-opic/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.