Knižní tip: Geniální omyly

Knižní tip: Geniální omyly - Od Darwina k EinsteinoviMáme tu pro naše čtenáře další knižní tip. Tentokrát čtivý a úžasný příběh o vědeckých chybách a průlomech s názvem Geniální omyly – Od Darwina k Einsteinovi.

Každý z nás dělá chyby. Nikdo není dokonalý, dokonce ani někteří z největších géniů našich dějin, jak nám vypráví Mario Livio ( autor bestselleru Zlatý řez ). Charles Darwin, William Thomson (lord Kelvin), Linus Pauling, Fred Hoyle a Albert Einstein – těchto pět vědců rozšířilo naše znalosti o životě na Zemi, o evoluci Země samé a o evoluci vesmíru, navzdory anebo právě díky jejich chybám. Každý z nich zásadně ovlivnil svůj obor novými objevy – ale každý z nich také někdy hrubě klopýtl. Tato kniha je srozumitelnou a neobyčejnou exkurzí po světě vědy a vědeckých úspěchů a úžasným proniknutím do psychologie pěti fascinujících vědců.

 

– Jak mohl mít Charles Darwin pravdu a zároveň se mýlit?

– Jak se lord Kelvin přepočítal při určování stáří Země?

– Linus Pauling a model DNA – spěch se někdy nevyplácí..

– Fred Hoyle a tvrdošíjné odmítání teorie Velkého třesku

– Albert Einstein aneb i největší z největších se může “seknout”.

Autor: Mario Livio
Žánr: vesmír
Doporučeno od: 15 let
EAN: 9788026402893
Počet stran: 360 stran
Formát: 145×205 mm – brožovaná lepená
Nakladatelstvi: CPRESS
Jazyk vydání: čeština
Datum vydání: 29. ledna 2014
E-shop: http://knihy.cpress.cz/

 

Albatros média

Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející pod značkami devíti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Edika, Motto, Plus, XYZ a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů – knih, interaktivních encyklopedií na CD-ROM, audionahrávek a DVD.

Nakladatelství Albatros Media a.s.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.