Pátek, 22.9.2023
KnihyKultura

Knižní tip: Jasper Fforde – Poslední drakobijce

Jasper Fforde - Poslední drakobijcePrvní kniha z humorné fantasy série Jaspera Ffordeho!

Kde jsou ty časy, kdy bylo kouzelnictví nepostradatelné? Dalo se s ním zachránit království, prošťouchnout ucpaný odpad a obstaralo spoustu dalších užitečných věcí. Jenže jeho význam upadá. Instalatér je lacinější než kouzelník a na létajících kobercích se rozváží pizza. Patnáctiletá Jennifer Strangeová řídí kouzelnickou agenturu Kazam, která se v těžké situaci tak tak probíjí…

Jasper Fforde (1961) debutoval po dvaceti letech ve filmovém průmyslu v roce 2001 knihou Malér Eyrová (Albatros, 2006), jejíž hlavní postava, agentka Thursday Next se posléze objevila v dalších šesti příbězích – druhý z nich vydalo v roce 2011 nakladatelství Plus pod názvem Ztracena v dobré knize. Fforde při psaní mísí nejrůznější žánry, což je patrné i v knihách pro mladší čtenáře. Série „Kronika Jennifer Strangeové” kombinuje prvky tradiční fantasy s humorem a nadsázkou, to vše v prostředí moderního světa.

 

 

 

Název: Poslední drakobijce
AlbatrosAutor: Jasper Fforde
Žánr: dobrodružství, humor pro děti, fantasy pro děti

Doporučeno od: 9 let
EAN: 9788000034270
Počet stran: 240 stran
Formát: 145×205 mm – vázaná s laminovaným potahem

Nakladatelství: ALBATROS
Jazyk vydání: čeština
Datum vydání: 15. ledna 2014
E-shop: www.albatrosmedia.cz

 

Ukázka textu:

„Ahoj,” uvítala jsem ho. „Já jsem Jennifer Strangeová.”
„V sirotčinci vás všichni chválí,” odpověděl obezřetně, vylezl z krabice a potřásl mi nabízenou rukou. „Rád vás potkávám.
Já se jmenuju Horton prawns, ale většinou mi lidi říkají Tiger.
Tiger prawns – jako ty tygří krevety.”
„Můžu ti tak taky říkat?”
„Budu rád.”
Ostýchavě se na mě usmál, nicméně mi bylo jasné, že v něm nové prostředí vyvolává nervozitu. Muselo mu být dvanáct – stejně jako mně, když jsem nastoupila do kazamu. a taky nás nepochybně spojuje, že ho vychovaly langusty neboli – oficiálním názvem – „požehnané sestry langusty”. Jejich klášter sídlil v někdejším hradu clifford, nedaleko od dračího území. Tiger zvedl obálku, kterou držel v ruce.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.