Knižní tip: Viktor Hugo – Devadesát tři

Knižní tip: Viktor Hugo - Devadesát třiBastila padla. Francouzský král byl zajat, souzen a společně s manželkou popraven. Celá Evropa se rozhodla za tento čin Francii potrestat válečným tažením a royalisté začínají znovu nabírat na síle. Národ je rozdělen. Otec bojuje se synem, matka proklíná dceru, na dveře ťuká jakobínská diktatura a vlády se ujímá madam Gilotina.

Rok 1793 byl nejdramatičtějším obdobím francouzské revoluce a na jeho pozadí se odehrává napínavý a zároveň tragický příběh skvělého historického románu Devadesát tři, který napsal Victor Hugo. Kniha patří mezi vrcholná díla francouzského romantismu.

 

 

 

 

 

 

 

OmegaAutor: Victor Hugo
Rok vydání: 2013
Počet stran: 248
Vazba: vázaná
Jazyk: čeština
Formát: 130×200 mm
EAN: 9788073901059
Překladatel: Helena Malířová
ISBN: 978-80-7390-105-9

E-shop: www.knihyomega.cz

 

Victor Hugo (1802 – 1885) francouzský básník, prozaik, dramatik, esejista a politik.

Byl vrcholným představitelem francouzského romantismu. Jako syn napoleonského důstojníka a přívržence následné republiky a katolické roajalistky byl od mládí přímo konfrontován s dvěma hlavními myšlenkovými proudy společenského a politického vývoje tehdejší Francie, což se citelně odrazilo i v jeho díle. Na své cestě se postupně dostal od roajalisty přes republikána až k přívrženci tzv. Komuny. Narodil se do bohaté francouzské rodiny a už od mládí se věnoval literární činnosti. V roce 1845 vstoupil i do politického života a postupně se z přívržence stal velkým odpůrcem Napoleona III. Tomu se ale povedl převrat a Victor Hugo musel odejít do exilu. Tím pro něj byl normandský ostrov Guernsey, ze kterého se zpět do Paříže vrátil až v roce 1870. V tom roce byl totiž Napoleon III. poražen Prusy. Stal se senátorem a dál pokračoval i v psaní. Zemřel 22. května 1885. Je pohřben v pařížském Pantheonu a dodnes patří mezi nejuznávanější francouzské spisovatele všech dob.

 

{source}[[iframe width=”600″ height=”461″ src=”//e.issuu.com/embed.html#0/7051133″ frameborder=”0″ allowfullscreen]][[/iframe]]{/source}

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.