Kooperativní hra Escape: Chrámová kletba

Kooperativní hra Escape: Chrámová kletbaV chrámových místnostech musíte během deseti minut aktivovat kouzelné drahokamy a zrušit tak kletbu dříve, než se celý chrám zřítí. Na nic nečekejte, rozeběhněte se a možná se vám podaří uniknout!

Escape: Chrámová kletba je ryze kooperativní kostková hra, která se odehrává v reálném čase. Hráči mají totiž jen deset minut na to, aby všichni uprchli z hroutícího se chrámu. Konec hry je dán odehráním soundtracku, který dotváří atmosféru hry.

Ve hře Escape se nehraje na hrací kola. Všichni jednoduše hází svými pěti kostkami a provádějí jejich efekty. A protože času není nazbyt, na nikoho se nečeká. Házet je třeba tak rychle, jak jen to jde.

Během hry hráči probíhají hroutícím se chrámem. Ve snaze najít východ, objevují nové místnosti. Vstoupit do nich a prozkoumat je mohou jen za předpokladu, že se jim podaří hodit správnou kombinaci na kostkách (dobrodruh, klíč, pochodeň). Některé místnosti obsahují navíc kouzelné drahokamy. Hráči se jich snaží pomocí kostek aktivovat co nejvíce. Jen tak mohou zrušit kletbu, která blokuje vchod. V místnostech si samozřejmě mohou pomáhat a spojit tak sílu svých kostek.

Během hry se navíc chrámem dvakrát rozezní gong. V ten okamžik musí vzít hráči nohy na ramena a ukrýt se do startovací místnosti dříve, než skončí odpočítávání. Jedině startovací místnost totiž skýtá bezpečí pevných zdí. Pokud hráč do místnosti nestihne doběhnout, přichází o jednu ze svých kostek.

Kooperativní hra Escape: Chrámová kletba

Hra je ryze kooperativní. Hráči musí své kroky koordinovat. Bez toho by nebyli schopni splnit některé úkoly. Navíc, pokud byť jen jediný hráč nedokáže z chrámu uprchnout, všichni prohrávají.

Herní materiál:

6 destiček hlavních místností,
13 destiček základních místností,
skladiště drahokamů,
25 drahokamů,
25 kostek,
5 figurek dobrodruhů,
5 žetonů dobrodruhů,
CD se zvukovým doprovodem a úvodem do hry

 


recenze hry od 14 minut 40s

 

Český název: Escape: Chrámová kletba
Originální název: Escape: the Curse of the Temple 
Kooperativní hra Escape: Chrámová kletbaAutor: Kristian Amundsen Ostby

Počet hráčů: 1 – 5
Doporučený věk: od 8 let
PiatnikHerní doba: 10 minut

Herní kategorie: kooperativní, kostková hra
Vydavatel: Queen Games
Distributor v ČR: Piatnik
E-shop: http://eshop-piatnik.cz

 

 

Stránky hry v cizím jazyce – http://www.escape-queen-games.com.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.