Knižní recenze: Frajer Manolito – Elvira Lindo

Frajer ManolitoA je to tu – další, již třetí díl, vyprávění Manolitova života, tentokrát pod názvem Frajer Manolito od španělské autorky Elviry Lindo, které u nás vydává Nakladatelství Omega.

Není to tak dlouho, co Manolitovi skončila škola a začaly ony dlouho očekávané letní prázdniny. Pro někoho skvělý zážitek, pro Manolita nuda. Totiž abyste to všichni pochopili – on jediný z jeho třídy tráví léto doma v Carabanchelu, zatímco ostatní spolužáci a kamarádi jsou na dovelené u moře.

Ale znáte to, nic nemůže být pro Manolita nuda, protože díky jeho bráchovi, kterého nazývá Blbečkem, jelikož si stále nepamatuje jeho jméno, může být i sledování televize zábava. Zkrátka když nedávají Pata a Mata, zařídí si to po svém, ale to bych už prozrazovala moc informací.

Jak už jsem v úvodu zmínila, toto je třetí díl Manolitova vyprávění a podle mého názoru je zatím nejlepší. Všechny příběhy jsou vyprávěny způsobem, kdy mne vtáhli do děje, a přišlo mi, že vše prožívám spolu s Manolitem.

Kapitoly na sebe navazují pouze volně, tudíž si můžete přečíst kapitolu a další třeba až druhý den. A jako další plus bych uvedla, že nejsou nějak dlouhé, abyste u knihy museli sedět hodiny.Manolito

Ačkoli po prohlédnutí obsahu se zdá, že je v jednotlivých částech velké množství textu, nemějte strach – kniha je doplněna ilustracemi od Emilia Urberuaga, které knihu perfektně doplní a pro ty s menší představivostí usnadní se vžít do dané situace.

Předposlední odstavec bych asi přenechala kategorii, které bych knihu doporučila. V první řadě dětem okolo 10 let, protože si budou s Manolitem náramně rozumět, nicméně v druhé řadě i dospělým na nostalgické večery plné vzpomínek na dětství a to, jaké hlouposti, vylomeniny a lumpárny tropili oni.

Zkrátka dost povídání a šup do knihkupectví nebo do knihovny, protože tentokrát vám mohu slíbit, že se zasmějete, a když to nepřijde, minimálně se odreagujete a zavzpomínáte, jaké bylo/je vaše dětství.

Zda konkuruje španělský Manolito Mikulášovým patáliím (1. díl) se dočtete ZDE

Recenzi knihy Chudák Manolito (2. díl) naleznete
ZDE.
 
 

Název knihy:            Frajer Manolito
Autor:                         Elvira Lindo
Rok vydání:              2015
Počet stran:              144
Vazba:                       vázaná
Jazyk:                        čeština
Formát:                     130×200 mm
EAN:                         9788073902797
ISBN:                        978-80-7390-279-7

E-shop:                    http://www.knihyomega.cz/eshop-frajer-manolito.html

Oficiální stránky Manolita Brejlouna ve Španělsku – 
www.elviralindo.com

elvira-lindo

Elvira Lindo vystudovala v Madridu žurnalistiku. Později pracovala v rozhlase i televizi jako hlasatelka, herečka a také jako autorka scénářů. Dnes z New Yorku pravidelně spolupracuje s nejvýznamnějším španělským deníkem El País. Svět ji zná hlavně jako autorku dětských příběhů o Manolito Brejlounovi, které byly vydány již ve více než dvaceti zemích a dočkaly se i seriálového a filmového zpracování. Kromě Manolita, dětské série o velmi zlobivé holčičce Olivii a několika dalších příběhů pro malé čtenáře, napsala i pět románů pro dospělé.

  

 

 

 

OmegaNakladatelství Omega se zabývá především vydáváním klasické české a světové literatury s novými obálkami. Chce vyjít vstříc hlavně čtenářům, kteří marně shání svého oblíbeného spisovatele a nedaří se jim ho nikde sehnat. Také vychází vstříc zejména studentům, kteří potřebují klasickou četbu do školy za velmi příjemné ceny. Spektrum titulů postupně rozšiřuje o další témata, a také se věnuje i novým autorům a knihám, které dosud u nás nevyšli. V budoucnu plánuje publikovat i překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny.

Nakladatelství spolupracujeme s renomovanými autory, překladateli, výtvarníky a mnoha externisty různého zaměření. Mezi jeho knihami si vybere každý čtenář podle svého gusta — vydává publikace v pestré škále edičních řad.

V edici Beletrie vycházejí knihy českých i světových autorů, mezi nimiž najdete napínavé historické příběhy, ale také díla se společensky závažnou tematikou.

Specialitou mezi edicemi je regionální literatura — zde se věnuje legendám k daným městům z celé České republiky. Speciálně se zabývá vydáváním knih o Brně, hradu Špilberku, legendám brněnského podzemí nebo slavné brněnské hantýrce ,,Hantec”.

Se známými osobnostmi se seznámíte také, ať už je to eroticko-psychologický román TROJKA známého moderátora, novináře a zpívajícího spisovatele Richarda Sachera. Tak jsou v přípravě další knihy se známými osobnostmi českého showbyznysu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.