Knižní tip: AKTA JULIÁN (recenze knihy)

Gregg Loomis - Akta Juliánrecenze knihy
Gregg Loomis – Akta Julián

Teplý jarní vánek zatím jen šeptal o žáru a vlhkosti, které měly dorazit asi za měsíc. Na balkóně ve dvacátém čtvrtém podlaží stáli dva muži a město pod nimi zářilo jako hrst klenotů táhnoucí se k jižnímu obzoru, kde přistávající a odlétající letadla na místním letišti připomínala vzdálené světlušky.

První díl z této série, Případ Pegasus (recenze) jsem spořádala jako malinu a proto, když jsem zjistila, že je druhý díl na světě, nenechala jsem si jej ujít ani za nic. Už se mi po tom starém a dobrém Langovi stýskalo. Nemyslím tím, že je starý věkově, ale něco jako starý známý. No, snad teď stíháte mé myšlenkové pochody.

Když začnete číst, objeví se téma nacistů, a co se týče mé osoby, tak jsem začala větřit dobrý příběh. Samozřejmě jsem opět nebyla zklamaná. Gregg Loomis se jako autor vypracoval zase o něco výš, přišel mi tento příběh o krapet lepší než ten předešlý. Více propracovanější. Více nápaditější. Více záživnější. Více osobnější.

Je určitě výhodou si před touto knihou přečíst první díl, protože se vám tam mnohé vysvětlí a vy si můžete Akta Julián užívat bez problémů, hned od začátku. Víte kdo je kdo, co se stalo v minulosti, co se asi bude dít v přítomnosti. Díky všem informacím, které jsem měla z prvního dílu, jsem se ihned dostala do děje a také dostává autor ode mě velké plus za to, že se s ničím nezdržoval a ihned začal rozplétat zápletku.

O několik minut později vystoupili z taxíku před budovou s nezaměnitelnou fasádou běžnou pro diktátory z třicátých let, ve stylu, který Lang nazýval fašistickou modernou. Potom, co prošli detektory kovu, které se dají najít ve všech veřejných budovách na světě, je uniformovaný policista nasměroval do kanceláře inspektora Mendeza.

Co se mi opět líbilo a vrylo do paměti, tak bylo chování Langa. Je to opět muž, který je na svém místě, a i když si autor nepohrává s popisem jeho osoby zvenčí, tak věřte, že pro mě je to George Clooney nebo pro vás kdokoliv jiný – Richard Gere? Prostě muž v nejlepších letech, s hezkou „fasádičkou“ a k tomu chytrý, řešící vraždy a tajemství, které můžou být pro nás ostatní velmi důležité. Děsně přitažlivý týpek.

Celkově se mi kniha líbila. Dokonce se mi o kousek líbil víc, než Případ Pegasus. Ale to je určitě tím, že autor se v prvním díle zaobíral i maličkostmi, které jsme museli pochopit, abychom věděli, kdo je kdo a proč, a díky tomu to teď vynechal a tím pádem má kniha hned od začátku švih a spád, od začátku se děje pořád něco a nejsou tam nudné pasáže.

Určitě tento příběh, Akta Julián, doporučuji všem, kteří mají rádi historii, tajemství, záhady, detektivky, napětí a také knihy, které se nějakým způsobem podobají Danu Brownovi.

Hodnocení: 93 %

 

Gregg Loomis - Akta JuliánNázev knihy:              AKTA JULIÁN
Autor:                           Gregg Loomis
Originální název:       The Julian Secret
Překlad:                       Kateřina Niklová
Žánr:                             thrillery, romány, detektivky

Nakladatelstvi:            MYSTERY PRESS
ISBN:                             978-80-88096-59-7
Počet stran:                  304 stran
Formát:                          vázaná s přebalem, 145×205 mm

E-shop:                         kniha – www.MysteryPress.cz

                                       e-kniha – www.PalmKnihy.cz  

Databáze knih:            www.DatabazeKnih.cz

 

Mystery Press

 

 

Nakladatelství Mystery PressNakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi. 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)