Knižní tip: Almužna jen pro bohaté (MOBA)

Almužna jen pro bohatéRomán pro ženykriminální zápletkou je časově situovaný do neurčitého období první poloviny dvacátého století do prostředí české maloměstské honorace.

Autorka komplikovaně splétá příběhy dvou žen, jejichž životy se osudově střetly v rodině bohatého podnikatele na malém českém městě. Obě hrdinky pocházely z lepší společnosti a obě ztratily otce a o svou budoucnost se musely postarat samy, každá však zvolila jinou cestu.

Starší z nich se pomocí vypočítavé intriky provdala za staršího bohatého muže, časem mu porodila syna a zmocnila se jeho majetku. Po jeho smrti se zamilovala do mnohem mladšího muže, který okouzlený její krásou konečně zapomněl na svou první velkou ztracenou lásku. Po počáteční idyle se vztahy v rodině prudce vyostřily, když se dospělý hrdinčin syn vrátil z ciziny s mladou ženou, k níž majetnická tchyně zaujala okamžitě nenávistný postoj.

Dusivá atmosféra plná nenávisti a výhrůžek vrcholí vraždou, při jejímž vyšetřování postupně vychází najevo pečlivě skrývané tajemství dávného milostného vztahu, jehož odhalení pomohlo pachateli uskutečnit pečlivě plánovanou promyšlenou pomstu.

O autorce:

Hana Marie Körnerová se narodila v roce 1954 v Litoměřicích. Psala od dětství, toužila studovat historii a stát se spisovatelkou. Skončila ve zdravotnictví, ale nikdy nelitovala, sama říká, že patnáct let strávených v nemocnicích a ambulantních ordinacích patřilo k nejhezčím v jejím životě. Když v důsledku těžké nemoci musela práce ve zdravotnictví zanechat, vyndala ze šuplíku napsané romány a odnesla je do nakladatelství. První vyšel už v roce 1993.

Do míst, která důvěrně zná, a do atmosféry, v níž vyrůstala, se vrátila v románu Almužna jen pro bohaté (MOBA 2008). Autorčiným oblíbeným obdobím je napoleonská doba a devatenácté století vůbec. Z řady románů odehrávajících se v tomto časovém údobí v nakladatelství MOBA doposud vyšly: Carolina (2009), Pozlacená klec (2010), Láska a zášť (2010), připravuje se Setkání v Opeře… Körnerová napsala také několik románů z prostředí zdravotnictví, okrajově se toto téma dotýká i připravovaného románu Stanice odložených lásek.

Hana Marie Körnerová je vdaná, s manželem chirurgem mají čtyři děti a pět vnoučat. Posledních deset let žijí s dvěma psy a sedmi kočkami v Hřídelci v Podkrkonoší.

 


Název knihy:     Almužna jen pro bohaté
Almužna jen pro bohatéAutor:                Hana Marie Körnerová

Nakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   5057
Rok vydání:       2017
Počet stran:       288

ISBN:                 978-80-243-3279-6
EAN:                  9788024332796

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:              kniha  http://shop.mobaknihy.cz

                            e-kniha www.palmknihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriason, Helon Habila, Michael Robotham a další).


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.