Neděle, 19.5.2024
KnihyKultura

Knižní tip: Eda Kriseová – Duši, tělo opatruj

Knižní tip: Duši, tělo opatrujTyto bytostné zážitky, stejně jako hluboké reflexe o světě a o bytí autorky v něm mohou být ukazatelem směru pro kohokoliv z nás. Díky meditativní povaze a četbě i studiu náboženských a filozofických děl daleko přesahují autobiografické vyprávění. Jejich nejsilnější linií je pak setkání s moudrostí Východu, jmenovitě s indickou kulturou, kam autorka podnikla řadu cest – nikoliv ovšem turistických – daleko spíše iniciačních.
Vydejme se tedy na cestu spolu s ní. Letenku ani batoh potřebovat nebudeme. Otevřená mysl postačí.

 

O autorce:

Eda Kriseová (*1940) je známá česká spisovatelka. V době normalizace působila v disentu a její knihy vycházely samizdatem. Po zvolení Václava Havla prezidentem byla jeho poradkyní, později ředitelkou odboru Stížností a milostí na Pražském hradě. Její životopis Václav Havel se stal bestsellerem v Čechách i v zahraničí. V posledních letech tíhne k filozoficko-literárním esejím. Inspiraci čerpá na cestách do Indie a do Afriky. Celkem jí vyšlo více než deset knih.

 

 

 

  

Název knihy: Duši, tělo opatruj
Autoři: Eda Kriseová

EAN: 9788072525126
ISBN: 978-80-7252-512-6
Počet stran: 240 stran
Formát: 130×200 mm – vázáno
Nakladatelstvi: Práh
Rok vydání: 2014

E-shop: http://www.prah.cz/knihy
  

Nakladatelství Práh s.r.o. Nakladatelství Práh s.r.o. je české nakladatelství, vydavatelství a online knihkupectví.

Zaměřuje se hlavně na beletrii, partnerské vztahy, zdraví, zvířata, memoáry, politiku, historii a osobní růst.

Nakladatelství Práh s.r.o. založil v roce 1991 spisovatel Martin Vopěnka. Do roku 2014 vydalo nakladatelství Práh už více než 500 knižních titulů, z nichž zejména za knihy pro děti a mládež dostalo řadu ocenění a nominací.

Nakladatelství Práh se orientuje spíše na literaturu faktu. Jeho největšími bestsellery byly a jsou knihy Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše od Johna Graye, Madeleine od Madeleine Albrightové nebo Steve Jobs od Waltra Isaacsona.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.