Knižní tip: Poslední laponec

Knižní tip: Poslední laponecNejlepší francouzská detektivka roku 2013, dekorovaná dalšími 17 žánrovými cenami.

Zima je v Laponsku studená a tvrdá. Vesnice Kautokeino se chystá na představení starého šamanského bubnu, darovaného jedním francouzským vědcem. Velkou událost zmaří krádež. Případ se dál zamotává smrtí pasáka sobů. Policejní vyšetřovatelé Klemet Nango a Nina Nansenová jsou přesvědčeni, že krádež a smrt spolu souvisejí. Co se stalo během dávné francouzské expedice do těchto končin? Proč tehdy vědci dostali šamanský buben a co tím dárce naznačoval?

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Ohlasy

Thriller s ledově mrazivým děním ve stopách laponských chovatelů sobů dobývá svět!
VG (Norsko)

Na pozadí polární noci, starobylých náboženských tradic a divoké rivality pastevců sobů vytváří Olivier Truc pozoruhodný fascinující thriller, který je mnohem víc než jen barvitá exkurze do exotické laponské kultury.
Télérama magazine (Francie)

Název: Poslední laponec
Autor:  Olivier Truc
Nakladatelství PanteonNakladatelství: Panteon
ISBN: 978-80-87697-24-5
EAN: 9788087697245
Počet stran: 460
Vazba: vázaná – papírový potah
Formát, hmotnost: 134 × 200 mm
Rok a měsíc vydání u nás (zahraničí): 1. 9. 2014 (2012)
Pořadí vydání: 1. 
Formát: kniha, e-kniha
E-shop: http://knihypanteon.cz

 

Olivier Truc

Olivier Truc se narodil ve Francii v roce 1964. Od roku 1986 pracuje jako novinář a od roku 1994 sídlí ve Stockholmu, kde v současné době působí jako dopisovatel severských a pobaltských zemí deníku Le Monde a Le Point. Jako reportér, Olivier Truc pokrývá témata od politiky a ekonomiky na sociální otázky, jako jsou imigrace a menšin. Také produkuje televizní dokumenty.

 

 

 

Nakladatelství Patheon
Nakladatelství Panteon
vzniklo v roce 2012 a na české poměry se o něm nebývale rychle začalo mluvit. Od začátku se zaměřilo na vydávání úspěšných titulů současné zahraniční beletrie, které většinou spojuje detektivní žánr.

Kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel od švédského autora Jonase Jonassona, se kterou nakladatelství přišlo v roce 2012, se doslova přes noc stala bestsellerem a prodalo se jí neuvěřitelných 50 tisíc výtisků.

Úspěšné byly i další knihy, které Panteon vydal v roce 2013 – Konec vosí sezóny od Denise Miny, kniha Neviditelný strážce, kterou napsala španělská autorka Dolores Redondo, Případ Vincent Franke Christoffera Carlssona i Vodní labyrint od Erica Frattiniho.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.