Čtvrtek, 23.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Knižní tip: SOVA (recenze)

Samuel Bjork - SOVArecenze knihy
Samuel Bjork – SOVA

„Holčička ležela pod dekou na pohovce a ani nedutala. Čekala, až ostatní děti usnou. Rozhodla se. Stane se to dnes v noci. Už se nebude bát. Nebude čekat. Bylo jí sedm a brzy bude velká. Uskuteční to, jakmile se trochu setmí.“

Když jsem objevila tohoto autora a s ním spojenou jeho první knihu, V lese visí anděl, tak jsem byla z příběhu nadšená. Nezapomenu na něj, tak jak nezapomenu na to, že to byla poslední kniha roku 2015, dočetla jsem ji necelou hodinu před půlnocí (ano, patřím mezi ty, kteří už na silvestra nechodí kalit) 

Proto, když jsem se dozvěděla, že autor vydává novou knihu, bylo hned jasné, kdo ji bude mít a číst. Já. Jsem moc ráda, že to tak vyšlo a hlavně, že jsem se nemýlila. Jako spisovatele jej řadím mezi top autory, u kterých jsem opravdu jako trní, jak to všechno dopadne.

Jeho postavy jsou přesně takové, jaké očekávám od severského autora. Jsou přímé, jsou drsné, jsou někdy totálně mimo, ale hlavně jsou reálné. Což je pro mě, jako čtenáře, jedna z nejdůležitějších věcí.

„Ale pak se narodila Marion, jí bylo devatenáct a netušila, jestli to zvládne, jestli bude dost dobrá, a veškerý svůj čas tedy věnovala dcerce.
Do prdele.
Tohle musí zastavit!“

V tomto díle se inspektor dostane do křížku s někým, kdo zavraždil mladou dívku, která se najde nahá, uprostřed kruhu z peří. Rituál. Ale kdo, proč, jak?

Už tento minimalistický popis vám musí utvrdit v tom, že Sova bude detektivka, která se jen tak něčemu nepodobá. Neotřelý příběh, zajímavé a zvláštní postavy – slibuju, že spokojenost zaručena.

Doporučuji tento skvost nejen samotných fanouškům charismatického autora, ale také těm, kteří ještě neměli tu čest poznat tvorbu Samuela Bjorka, protože věřím, že jak Sova, tak jeho prvotina V lese visí anděl, si vaši pozornost zaslouží.

Pro všechny milovníky detektivek a také pro ty, jenž rádi hádají pachatele. Já to neuhodla. A to jsem si myslela, že už to vím. A opět jsem byla mimo.

Knihu hodnotím velmi kladně, 90 % a určitě si ji přečtěte, věřím, že budete spokojeni!

 

Samuel Bjork - SOVANázev knihy:              SOVA
Autor:                           Samuel Bjork
Žánr:                             světová beletrie, detektivka

Nakladatelstvi:            PLUS
Datum vydání:            12. 9. 2016
Doporučeno od:         +15 let

EAN:                             9788025905609
Počet stran:                 400
Formát:                         130 x 200 mm
                                       vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

E-shop:                         kniha – http://knihy.cpress.cz
ereading-logo
                                       e-kniha – www.eReading.cz

Ukázková kapitola:     http://knihy.cpress.cz

Databáze knih:           www.databazeknih.cz

  

Plus
Nakladatelství PLUS
 se zaměřuje na kvalitní literaturu různých žánrů od humoristických románů po krimi. Významná díla světové literatury přináší v edici Pestrá řada soudobé prózy, klasická díla z žánru strašidelné povídky přináší v edici Pandaemonium. Vydává i českou prózu, věnuje se též objevné literatuře non-fiction a komiksům. Mezi vydávaná spisovatelská esa patří J. K. Rowlingová, D. Eggers, Martin a Kingley Amisové, Penelope Fitzgeraldová, H. P. Lovecraft.

  

eReading.czČerná kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prošlo přes deset tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading.cz věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading. 

 

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)