Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

GAMECON – největší festival nepočítačových her – tentokrát s Hobitem v patách

GAMECON

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo má rád hry, míří v létě do Pardubic. 16. – 19. července 2015 se tam koná už jednadvacátý ročník největšího festivalu tzv. nepočítačových her GameCom, na kterém se potkají hráči všech věkových kategorií z celé republiky. Čtyři dny budou hrát RPG hry, deskové, karetní či figurkové hry, ale i akční hry, logické hry nebo třeba larpy. A nejedná se o žádný malý festival, loni dorazilo téměř pětset účastníků, z toho necelé dvě stovky studentů.

Letošním mottem GameConu je „cesta tam a zase zpátky“. Možností cestovat za hranice běžných dnů a své fantazie mají účastníci festivalu opravdu hodně. Během čtyř dnů a dvanácti herních bloků si budou mít šanci návštěvníci zažít v rámci her desítky nových příběhů a dobrodružství. První z takových možností nabízí RPG hry. Jako každoročně se bude konat mistrovství v asi nejznámější původně české fantasy RPG hře – Dračím doupěti. Kromě toho čekají na účastníky festivalu i kratší hry, které si můžou vyzkoušet i úplně nezkušení hráči. Nezáleží, zda-li se chtějí vypravit do Podlondýna ve hře Příběhy Impéria či na měsíc s vesmírnou lodí – strhující příběhy je čekají v každé RPG hře.

Komu by ale vyprávění nestačilo a chtěl by si příběhy zahrát a prožít naplno, na toho čekají larpy. Larpy jsou akčnější zábava pro účastníky, kteří baží po osobitějším zážitku – nechtějí jen pasivně konzumovat příběhy z plátna kina, chtějí být jedním z hrdinů onoho příběhu. Organizátoři GameConu se snaží každoročně vybrat larpy různých žánrů a typů. Letos bude možnost prožít příběh rodinného poválečného dramatu na larpu Doma je doma, zasmát se při hraní Kytek versus Zombie anebo se proletět steampunkovou vzducholodí na Cestě do Isoly. Mezi inovativní larpy, které využívají možnosti dnešních technologií patří například Křižník Orlov, kde hráči pomocí tabletů řídí vesmírnou loď, a zároveň prožívají příběh posádky takové lodi.

Gamecon

Kromě toho GameCon nabízí skvělou příležitost vyzkoušet si nejnovější deskové a společenské hry, v rámci festivalu je po celý den otevřená velká deskoherna, kde si může každý zájemce zahrát libovolnou hru od téměř všech vydavatelů v ČR. Ochotní organizátoři vám vždy rádi vysvětlí pravidla libovolné hry. Trochu mimo kategorii deskových her a přece hodně blízko jsou hry v sekci Wargaming. Zájemci si zde mohou vyzkoušet, jaké to je plánovat strategii boje a vést svou armádu do boje proti odhodlanému nepříteli, ať už na moři či na souši.

Protože GameCon se snaží nebýt jen zábava uvnitř, organizátoři připravují i sérii akčních her a hodně z nich se bude konat právě venku. Bude možnost si zahrát famfrpál inspirovaný knihami o Harrym Potterovi nebo se osvěžit bitvou s vodními pistolemi. V sobotu večer pak GameCon vrcholí párty s živou hudbou a improshow.

Gamecon

Festival GameCon 16. – 19. července 2015, Pardubice
http://gamecon.cz/

Facebooková stránka: GameCon
Facebooková skupina: GameCon: Cesta tam a zase zpátky

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.