Knižní tip: Utajený drahokam

utajeny-drahokamPo absurdních soudních tahanicích, které musela Ruby absolvovat, aby mohla vychovávat svou dcerku, vyrůstá Pearl i se svými dvěma bratry ve šťastné rodině. Střední školu skončila jako premiantka třídy a o své budoucnosti má jasno – touží se stát lékařkou. Opojný pocit štěstí, lásky a sounáležitosti však nemá trvat dlouho. Tragická smrt jednoho z Pearliných bratrů všechny poznamená a Ruby se vydává do zátoky ke svým cajunským předkům…

Komentáře čtenářů:

V tomto díle je skok o spoustu let, a děj je věnovaný převážně dospívající Pearl. Ta je na svůj věk velice moudrá a i přes velkou bolest, kterou prožívá dokáže zachovat chladnou hlavu, a pomoci tak celé rodině. Tento díl není veselý, ale i tak přinese maličkou jiskřičku štěstí. Knihu jsem přímo hltala a ž se těším na poslední díl.
– Marselle

Opět zajímavé pokračování (série Landry), tentokrát vyprávěné z pohledu Pearl (dcera Ruby). Na Ruby dolehnou stíny minulosti a Pearl se stává opěrným sloupem rodiny.
– Cukrovka

 

 

 

 

Autorka:

Virginia Cleo Andrews (americká, 1923 – 1986) 

V patnácti letech jí postihla tragická nehoda a kvůli pochybení chirurga byla nucena po celý zbytek života zůstat na kolečkovém křesle. Psát začala až po smrti svého otce. Sedm let po napsání prvního románu se konečně dostala do čtenářského podvědomí a její knihy se staly bestsellery.

Napsala několik pentalogií, románů a povídek. Zemřela na rakovinu. Zůstalo po ní několik rozepsaných prací, které za ni dotvořil stínový autor pod jejím jménem. 

 

utajeny-drahokamNázev knihy:        Utajený drahokam
Originální název: Hidden Jewel
Autor:                     Virginia Cleo Andrews
Série:                      LANDRY (4.)

Nakladatelství:     MOBA
Katalog. číslo:      5190
Rok vydání:          2016
Počet stran:          336

ISBN:                     978-80-243-6961-7
EAN:                      9788024369617

Vazba:                   Vázáno
Formát:                  115 x 185 mm

E-shop:                 http://shop.mobaknihy.cz

Databáze knih:    www.DatabazeKnih.cz  

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

              Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz. 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.