Knižní tip: ZTRACENÁ (recenze)

ZTRACENÁ Moje žena pocházela ze západu, takže východ mi připadal jako skvělý nápad. Prostě vypadnout. Ještě jsem se tehdy ani nestihl usadit a potom to vyplynulo tak nějak samo od sebe, že budeme bydlet spolu. Tak už to prostě chodí, když potkáte životní lásku, Iben,“ domluví, zvedne obočí a snaží se vypadat, jako by ji poučoval o něčem důležitém.

Nejdříve chci objasnit jednu věc. Na přebalu knihy i na některých portálech, kde se kniha prodává je napsáno, že se jedná o milostný (erotický) thriller. Ale není tomu tak. Erotické pasáže jsou tam asi tři a to navíc v takové míře, že jsou popsány na pár řádcích. Takže se toho nebojte, protože jako krimi je to naprosto perfektní.

Příběh má děj, který nás seznámí s Louisou, Helenou, Edmundem a Joachimem. Všichni jsou vzájemně propleteni. A to tak, že je to pro čtenáře velmi atraktivní. Celou dobu s hrdiny se čtenář snaží rozplést jak záhady minulosti, tak věci, které jsou důležité v přítomnosti. Je to napsáno tak, aby se střídaly kapitoly Heleny a Joachima a prolínají se mezi sebou. Každý si „hrabe“ na vlastním písečku, ale přitom si navzájem pomáhají. Tohle je na tom opravdu skvělé.

Zvažoval na jedné straně nepříjemnou konfrontaci při jejich setkání a na druhé straně šanci, že by mohl získat odpovědi, které tak zoufale potřebuje. V průběhu dne si v duchu několikrát přehrál jejich poslední střet, kdy naposledy stáli proti sobě.

Postavy jsou propracované, děj také. Má náboj a energii, ani chvilku nemáte pocit, že byste se nudili. Já pořád obdivovala, jak někdo může mít takovou fantazii a dát dohromady tolik zajímavých událostí. Navíc všichni hrdinové jsou docela sympatičtí a normálně smýšlející lidé, kterým se děje docela velké příkoří, ale oni se dokážou zastat sami sebe, bojovat a nevzdávat to.

Když jsem se dostala do fáze, že jsem zjistila jednu zásadní informaci, nedokázala jsem si představit, jak bych zareagovala já. A to je další věc, která se mi na knize líbila. Vžila jsem se do děje a užívala si to. Přemýšlela jsem nad tím, co čtu. A po dočtení můžu říct, že stojí za to investovat čas a peníze do koupě tohoto příběhu. Ono je tam na konci i jisté ponaučení, že víra a naděje umírá poslední.

Doporučuji knihu všem milovníkům dobrého čtení, těm, co mají rádi thrillery, krimi, detektivky, které se čtou samy, mají akční děj, jsou dobře a srozumitelně napsány.

Hodnocení: 90 %

 

Název knihy:                  ZTRACENÁ
ZTRACENÁ Autorka:                          Anna Ekberg
Překlad:                          Michaela Weberová

Nakladatelství:               Metafora

Rok vydání:                     2016

Počet stran:                     360
Vazba knihy:                   vázaná s přebalem

ISBN:                                978-80-7359-515-9
EAN:                                 9788073595159

E-shop:                             http://www.Metafora.cz

Databáze knih:                www.DatabazeKnih.cz

 

MetaforaNakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001.

Zaměřuje se zejména na literaturu překladovou, autoři knih pocházejí ze všech koutů světa. Protože výjimky potvrzují pravidlo, tu a tam se objevují i díla českých autorů.

Vybrat si můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie.

V roce 2012 začalo vydávat novou, poutavou knižní řadu plnou neobyčejných odhalení: beletrizované životopisy.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)