Konec řetězce

Konec řetězceStrhující pátrání po velkých životních záhadách sleduje několik zdánlivě samostatných dějových linií, které se posléze protnou v neuvěřitelném a děsivém příběhu.

V Amsterdamu beze stopy zmizí mladá lingvistka, v zapadlé berlínské uličce dojde k vraždě neznámého muže, ze stockholmské nemocnice je po neúspěšném pokusu o sebevraždu unesen padesátiletý William Sandberg. Zprvu se zdá, že spolu podivné události nijak nesouvisí, postupně však vyplouvají na povrch hrůzné důsledky dávného, přísně střeženého tajemství. Bývalý vojenský špion William Sandberg se probere z bezvědomí na starobylém zámku, kam jej převezla tajná organizace, aby rozluštil obsáhlý šifrovaný text záhadného odesílatele.

Williamova bývalá manželka, novinářka Christina, se s mužovým zmizením odmítá smířit a společně se svým asistentem Leem postupně odhaluje stále strašnější pravdu. Williamův úkol má pouze zastřít sktečné plány jeho únosců, a zatímco si špion se svou spoluvězenkyní, sumeroložkou Janine, láme hlavu nad zprávou, čas nemilosrdně běží…

Konec řetězce je skvěle napsaný napínavý román, který kromě kriminální záplatky a širokého geografické záběru přináší i zajímavé otázky týkající se původu lidstva a skrytých hrozeb, jenž se mu v budoucnu mohou stát osudné.

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak vám tuto knihu přiblížit. Co napsat, jak to napsat, hlavně aby to mělo hlavu a patu. A to je právě to, co vám nemůžu zaručit. Jak jsem zvyklá u nakladatelství Kniha Zlín, tak vím, že jejich knihy nejsou jednoduché, je zapotřebí trochu té inteligence, aby si člověk užil knihu, ale já měla pocit, že jsem tentokrát přestřelila. Což se, doufám, nepotvrdilo. Takže…

Téma příběhu pro mne bylo, ze začátku, docela složité. DNA, virus, klínové písmo, geny, matematické vzorce. Chvilku mi trvalo, než jsem všechno pobrala. Párkrát jsem musela dokonce knihu odložit a vrátit se k ní až po nějaké době, protože jsem stále pořádně nepochopila, o co jde, a bála jsem se, že stránky budou ubíhat a mi něco uteče.

Avšak ve třetině jsem začala cítit pevnou půdu pod nohama a příběh nabíral obrátky. Po první katastrofě (co tím myslím, se dozvíte až v knize) už byl děj tak strhující, že mi žádné kódy a vzorce nevadily, naopak jsem měla pocit, že tam sedím s hlavními hrdiny a snažím se jim pomoct najít řešení, které všem pomůže. Hrdinové byly velmi sympatičtí, sečtělí a hlavně, měli všech pět koleček. Dokázali najít takové východiska, které přišly naprosto logické.

Jak už je jasné z těchto dvou odstavců, mám z knihy rozporuplné pocity. Na začátku jsem měla strach, že to bude jedna z mála knih, které nedočtu a po dočtení jsem ráda, že jsem to s ní nevzdala. I když místy byla nudná, protože mi přišlo, že autor používá moc „omáčky“ kolem a kolem a tím pádem trochu stagnuje děj. Vůbec by nevadilo, kdyby kniha měla o 100 stránek méně, ba naopak, byl by to přínos pro příběh, protože by byl mnohem strhující a jistě, více záživnější.

No, a když to ale vezmu celkově, tak kniha se mi líbila. Téma bylo zajímavé, některé situace, které se vyvrbily v rámci jednání hrdinů, byly až tragické a mi přišly zbytečné, ovšem právě tohle dělalo příběh tím správným příběhem. Na druhou stranu, místy jsem měla pocit, že pan Olsson zachází až do takových krajností, kdy už to snad ani není reálné a náhody byly až moc veliké. „Simír a Gerchán“ v novém pojetí. I tak tu knihu hodnotím kladně, přes všechny negace, které zde zazněly, si zaslouží 75 %. 

 

Anotace:

Co když v sobě máme všichni zakódovanou zprávu o našem konci? William Sandberg, bývalý vojenský kryptolog, a Janine Haynesová, talentovaná mladá sumeroložka, jsou uneseni tajnou organizací, aby odhalili tajemství jedné tisíce let staré zprávy zakódované v nejcitlivějším médiu – lidské DNA. Zatímco si William a Janine lámou hlavu, jak zabránit důsledkům tajemného poselství, hrůzostrašný scénář se začíná naplňovat a lidstvo čelí událostem, které mohou ohrozit jeho buducnost.

Stopy tohoto příběhu vedou ze Stockholmu do dalších evropských měst i celého světa a zdánlivě samostatné dějové linie se v něm prolnou ve strhující pátrání po velkých životních záhadách a klíčových dějinných událostech lidstva. Konec řetězce je intenzivní, skvěle napsaný thriller připomínající stylem i širokým geografickým, historickým i technologickým záběrem bestsellery Michaela Crichtona a Dana Browna a filmy Den poté a 2012. Kniha zaznamenala velký úspěch po celém světě, postupně vyjde v 25 zemích a práva k filmové adaptaci koupilo studio Warner Bros.

 


Konec řetězceNázev knihy:         KONEC ŘETĚZCE
Autor:                      Fredrick T. Olsson
Překlad:                  Jana Thomsen

Nakladatelství:      Kniha Zlín
Rok vydání:           2016
Počet stran:           578

ISBN:                       978-80-7473-224-9
EAN:                        9788074732249

Vazba:                     Vázáno

E-shop:                   kniha    – www.KnihaZlin.cz

                                  e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz
   

  

{source}[[div data-configid=”0/35463596″ style=”width: 600px; height: 456px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]{/source} 

 


KNIHA ZLÍNNakladatelství KNIHA ZLÍN
existuje od roku 2004 a v současné době vydává přibližně třicet pět titulů ročně. Pro české čtenáře pečlivě sestavujeme ediční plán, který mapuje aktuální dění na literární scéně, především světové. Cítíme se být nejen Čechy, ale také Evropany, a proto náš zájem soustřeďujeme ke knihám vycházejících z hodnot západní civilizace, jejích estetických kořenů i její pohnuté historie a které je současně podrobují kritické reflexi. Oslovují nás knihy, které zachycují rozmanité aspekty lidské existence, nahlížejí z různých perspektiv na mezilidské vztahy, zkoumají vztah člověka a společnosti a přinášejí individuální výpověď o dnešním světě. Nevydáváme jen současné romány a kratší prozaické žánry světové a české provenience, ale také knihy z oblasti literatury faktu a poezii. V současné době zaujímají v našem edičním plánu stále výraznější místo knihy o umění, především o umění současném, a roli umění v životě člověka i společnosti.

Považujeme za důležité, aby obsah knihy i myšlenky v ní vyjádřené byly v souladu s jazykovým i grafickým ztvárněním knihy. Již na počátku samotného výběru knih klademe důraz na originalitu a vytříbenost autorského stylu, a proto je pro nás klíčové, aby čtenářský zážitek zprostředkovávali špičkoví čeští překladatelé a naše knihy procházely rukama zkušených a odborně kompetentních redaktorů. Jedinečnost každé knihy a pečlivou jazykovou i redakční přípravu zdůrazňujeme originálním grafickým designem obálek. Za dobu své činnosti jsme se zařadili mezi výrazné hráče na českém knižním trhu a naše knihy si našly cestu nejen k předním recenzentům, ale také ke generačně rozmanitému okruhu čtenářů.

  


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.