Konec světa v chrudimském kině

Konec světa v chrudimském kiněVšem velectěným fanouškům filmového kumštu na vědomost se dává skvělá zpráva: V pátek 21. prosince 2012 sice MOŽNÁ nastane konec světa, ale v chrudimském kině se URČITĚ odehraje unikátní večer!

Ve 20 hodin nabídneme příchozím kolekci snímků FAMU. Jednotlivé lahůdky vtipně a zasvěceně okomentuje Tomáš Pavlíček, Chrudimák studující na katedře režie hraného filmu. A možná dorazí i posel dobrých zpráv!

Vstupné libovolné, třeba i žádné.

 

 

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

předkrm

Žhavá noc (režie: Kateřina Karhánková, animovaný, 2 min.)
Jednohubka o sexy striptérce, rozdováděných pánech a dochvilných hasičích.

hlavní chod

Pojeďme společně vlakem do Ostravy (režie: Jiří Volek, dokument, 20 min.)
Nedělní výlet pražských výtržníků na fotbalové utkání s Baníkem, k němuž neodmyslitelně patří potyčky s policií, rum a společnost oddaných fanynek.

FAB – portrét kameramana F. A. Brabce (režie: Martin Polách, Jan Rendl, dokument, 5 min.)
Portrét známého kameramana a režiséra. Není to štěstí, není to talent, není to píle – je to Franta Brabec. Jaký je čtvrtý rozměr jeho snímků?

Igorovo velké dojetí (režie: Jan Strejcovský, dokument, 25 min.)
Originálně pojatý profil Igora Chauna, jednoho z nejnadanějších porevolučních filmařů. Jeho současná sebereflexe se slévá s rekonstruovanými útržky pracně uspané paměti. Spící běsy však titulování sebe sama „duchovním hledačem“ nepohřbí navždy: v klinické smrti inscenují instantní duchovní seance. Snímek je pokusem o vysazení sedativ a vzkříšení tvůrce, který se ostentativně zabil vydáním knihy „Deník aneb Smrt režiséra“, aby pak využitím okultismů z celého světa zbudoval své impérium.

In Vino Veritas (režie: Aneta Žabková, animovaný, 10 min.)
Tři ženy na sklonku středního věku se chystají na setkání po 25 letech. Čeká je konfrontace životních osudů, o kterých kdysi tolik snily. Budou muset svoje zážitky rochu přibarvit? A která z nich je vlastně nejspokojenější?

Holka 180 (režie: Tomasz Mielnik, hraný, 35 min.)
Malý muž hledá velkou ženu. Ale má to zatraceně těžké.

zákusek

Upoutávka na trhák, který ještě nevznikl, ale měl by v roce 2014.

Předvánoční klubovou nadílku může překazit jen katastrofa spojená s koncem světa. Ale tahle hrozba vás přece nemůže odradit od návštěvy kina… Nebo snad jo?

Konec světa v chrudimském kině

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.