Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kuřecí olympiáda

Kuřecí olympiádaKuřecí olympiáda je zábavná hra, která vyžadují od malých hráčů především dobrou paměť. Totiž jen kuře s dobrou pamětí vytrhá pírka ostatním kuřátkům a zvítězí tak v této disciplíně kuřecí olympiády. Hra obsahuje dřevěné figurky.

Na dvoře je boží dopuštění! Kdo je nejlepší a vyhraje kuřecí olympiádu? Kuřátka se připravují na kuřecí olympiádu a těší se na nové rekordy. Ani peří se teď díky velkým přípravám nedere. Kohout si obléká slavnostní péřový oblek. Nevěří vlastním očím: někdo mu štípnul jedno z jeho oblíbených pírek. Jen ten, kdo se na dvoře dobře vyzná, obstojí v této olympijské disciplíně. Kuře s děravou pamětí bude při předávání medailí stát stranou oškubané a s holým zadečkem.

Hráči vytvoří z vajíček s rozličnými obrázky oválný hrací plán. Kuřátka umístí na některé z vajíček. Doprostřed oválu dají lícem dolů karty, na nichž jsou stejné obrázky jako na vajíčkách. Kuřata se po hracím plánu pohybují tak, že mohou vstoupit vždy jen na následující vajíčko. Aby se mohla posunout vpřed, musí hráč otočit kartu z prostředka oválu se stejným obrázkem jako je na kartě. Dobrá paměť je tedy základ!

Jakmile kuře předežene jiné kuře, může mu vytrhnout pírko a umístit jej na vlastní zadeček. Vítězí kuře, kteému se podařilo oškubat všechny spoluhráče.

Kuřecí olympiáda je hra, která má jednoduše nápad. Její délka se dá navíc korigovat – záleží jen na vás kolik vajíček umístíte a jak velký herní plán tak vytvoříte.

Kuřecí olympiáda

Hra Kuřecí olympiáda obsahuje:

  24 destiček ve tvaru vajíčka
  12 osmihranných destiček
  4 kuřata
  4 peříčka

 

Název: Kuřecí olympiáda
Originální název: Zicke Zacke Hühnerkacke
PiatnikRok vydání: 1998
Autoři: Klaus Zoch
Výrobci: PIATNIK, ZOCH
Věk hráčů: dětská hra
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: střední podíl náhody
Interaktivnost: ustálená komunikace
Humor: hra má k humoru blízko
Složitost: triviální
Herní systém: paměť
Počeštění: kompletně česká hra dostupná v ČR
Doporučení pro rodiny: určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti

 

Hru si budete moci přijít zahrát do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou v Chrudimi.

Více na http://www.piatnik.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.