Pondělí, 20.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Legendární SLADE přeci jen nakonec míří do ČR

SLADE - legenda se vrací!Aby skupina nezůstala fanouškům nic dlužná míří na náhradní termín za zrušené koncerty do České Republiky. Zahraje dne 23. dubna 2011 v Praze v KD Barikádníků (Barča). Vstupenky které jste zakoupili či vyhráli na prosincové koncerty do měst Hradec Králové, Praha, Jihlava a České Budějovice zůstávají v platnosti pro tento koncert. Jako host na koncertě zahraje Aleš Brichta se svoji kapelou.

Bude se jednat o pravděpodobně poslední koncert Slade v ČR. Máme info od managementu skupiny, že se Dave Hill chystá do důchodu. Všichni, kdo chtějí ještě někdy živě slyšet jejich nezapomenutelné věhlasné hity, by tedy neměli váhat. Místo, které jsme pro koncert vybrali je jedinečné tím, že pro svoji velmi omezenou kapacitu nabídne fanouškům jedinečný zážitek. Nemůžou se totiž nacházet dál než 20 metrů od pódia. Čili vše jak na dlani.

Legendární SLADE přeci jen nakonec míří do ČRSkupina Slade byla jednou z vůdčích skupina glam rocku a v době své největší slávy to byla komerčně nejúspěšnější skupina ve Spojeném království. Nejznámější písničkou je skladba Merry Xmas Everybody (z prosince 1973), která je dodnes jednou z nehranějších vánočních písniček.

Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem (Která z vás má na sobě černé kalhotky? . a která nemá žádné?). V popularitě překonala všechny své glam rockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho.

Tvorba skupiny Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože jejich pokusy prorazit na americký hudební trh nebyly úspěšné, existuje mnoho amerických kapel, které přiznávají, že byly tvorbou skupiny ovlivněny. Cover verze jejich Cum on Feel the Noize v podání metalové skupiny Quiet Riot se umístila na 5. místě americké hitparády v roce 1983. Také basista skupiny KISS Gene Simmons potvrzuje, že pódiové show bylo ovlivněno skupinou Slade.

Skupina začínala v roce 1966 pod názvem N”Betweens, když se sešli členové dvou skupin z Midlandu – The Vendors and Steve Brett & The Mavericks. Zpočátku to na žádný velký úspěch nevypadalo. Později skupina změnila název na Ambrose Slade a spojila se s manažerem Chas Chandlerem. Jméno se nakonec zkrátilo na Slade. Krátce se stylizovali jako skinheadská kapela, ale protože to vyvolávalo dojem spojitosti s anglickými fotbalovými hooligans, nechali si vlasy opět narůst a brzy se stali vůdčí skupinou nového hudebního směru – glam rocku.

V letech 1971 až 1975 vydali několik komerčně velmi úspěšných alb a singlů. Mnoho z nich se umístilo na prvních místech hitparád. Byla to nejúspěšnější řada skladeb od dob Beatles. Všechny jejich koncerty byly dopředu automaticky vyprodány. V té době se budeník Dan Powel vážně zranil při autonehodě. Budoucnost skupiny byla nejistá.
V roce 1974 účinkovali Slade v rockovém filmu Flame. Soundtrack k filmu obsahuje další velké hity – Far far away a How does it feel.

 

Kdy: 23. dubna 2011
Kde: KD Barikádníků (Barča), Praha 10, Saratovská 20
Pořadatel: http://www.mzrecords.eu/, e-mail: predprodej@mzrecords.eu
Předprodej: www.ticket-art.cz a www.ts1.cz

 


Náš portál je mediálním partnerem této akce.
 

Více informací na http://www.mzrecords.eu/.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.