Lekce flamenca v Chrudimi

Tanečnice flamenca s typickými šatyJako student Obchodní akademie v Chrudimi mám možnost se již druhým rokem věnovat mj. studiu španělštiny. V rámci osvojování si a poznávání španělské kultury nás naše profesorka Mgr. Marika Komárková pozvala na slavnostní zakončení lekcí flamenca, které již od podzimu navštěvuje.

Kromě nádherného vystoupení letošních absolventek a příjemné atmosféry jsem měl tu čest si osobně pohovořit i s lektorkou těchto kurzů, sympatickou slečnou Lenkou Minaříkovou, která se flamencu věnuje již několik let. V dětství se prý dostala do Španělska, kde se jí velice zalíbily tamní tance včetně národního flamenca. Proto se po letech rozhodla věnovat tomuto fascinujícímu tanci profesionálně. Dnes vede v Pardubicích kurzy pro začátečníky, mírně a středně pokročilé. K tomu ještě vede víkendové semináře zaměřující se na různé styly flamenca. Tyto semináře dříve pořádala v Hradci Králové a nyní i v Holicích. Úkolem je „zatančit si“, pobavit se, užít si příjemné atmosféry a naučit se něco nového a nevšedního.

Vystupuje buď sólově nebo s pokročilými tanečnicemi či tanečníkem. Kromě svateb a plesů také účinkovali na Zahradní galerii v Přelouči, na Divadle evropských regionů v Hradci Králové, na salsatéce či silvestru v Hradci Králové, kde spolupracuje s taneční skupinou SalsaHK. Lenka se učila a stále učí u českých i zahraničních lektorů, a to jak v ČR tak i ve Španělsku.

Máte zájem se také naučit tento nádherný tanec? Na adrese flamencopce.webnode.cz  se můžete informovat na vše potřebné. Roční kurz vás přijde zhruba na 3 000 Kč. Lenka se navíc chystá otevřít kurz i zde v Chrudimi. Chybí už jen zájemci a vhodný taneční prostor.

Tak neotálejte, a přihlaste se! Stojí to za to!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.