Neděle, 1.10.2023
Ostatní volný časVolný čas

Letecká show letos uchvátí akrobacií vrtulníků i letounů

Letecká show letos uchvátí akrobacií vrtulníků i letounůNa královéhradecké letiště se tentokrát od 19. do 21. června 2014 slétnou vrtulníky z celého světa. V letošním roce je ale doprovodí i letouny, které budou součástí mezinárodní akce European Festival of Aviation. Lákadlem pro veřejnost bude především akrobacie na závěrečné sobotní show. V rámci letošního rozšíření původně vrtulníkové výstavy a letecké show na European Festival of Aviation se návštěvníci mohou těšit nejen na vrtulníky všeho druhu, ale i na zajímavé letouny.

„K vrtulníkové show se totiž připojila jedna z největších evropských výstav General Aviation Expo. Letouny návštěvníci uvidí nejen v rámci výstavy, ale i při závěrečné letecké přehlídce,“ popisuje novinky letošního roku Tomáš Suchánek, pořadatel akce ze společnosti DSA.

Čtvrtek a pátek budou patřit odborné veřejnostiPrvní dva dny výstavy budou již tradičně patřit odborné veřejnosti z vrtulníkového i všeobecného leteckého světa. K vidění zde bude technika letecké záchranné služby, privátní a obchodní přepravy, vrtulníky a letouny určené k hašení požárů i přepravě nákladů. Zajímavé novinky budou k vidění i z oboru leteckých simulátorů a bezpilotních vrtulníků a letadel.

Největším diváckým lákadlem budou akrobatická vystoupeníNa sobotu 21. června je připravena závěrečná letecká show. „Pro naše návštěvníky se snažíme neustále připravovat novinky. Vrtulníkovou show si každoročně užívala dvacetitisícová návštěvnost, proto letos bude program zase o trochu pestřejší. Využijeme spojení výstav, takže i na závěrečné show uvidí diváci více letadel,“ komentuje Daniel Tuček, pilot ze společnosti DSA.

Diváky zde okouzlí vrtulníková akrobacie v podání speciálního akrobatického vrtulníku BO 105 Red Bull. „Jde o unikátní kousky špičkových světových pilotů, nad kterými se divákům zastavuje srdce. Na závěr programu se na nebi objeví vrtulníky a letouny při společném akrobatickém vystoupení, což bude jedinečným a nevídaným zážitkem pro všechny diváky,“ uzavírá Tomáš Suchánek z DSA.

Více informací najdete na http://www.festivalofaviation.eu/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.