Lížaři dorazí do Chrudimi

Lížaři dorazí do Chrudimi30. listopadu 2010 od 18.18 dorazí na Malou scénu Divadla Karla Pippicha v Chrudimi spolek HANBA neboli Hromada Amatérských Neherců Bez Ambic s představením Lížaři.

HANBA je pseudonym chrudimského hereckého spolku, který je tvořen z převážné části členy vodáckého sdružení Kačeři Chrudim a jejich přátel. Letos je to už deset let, co provokují bohémskou Thálii. Při této příležitosti si připravili nové představení z pera dvorního autora Jana Slavíka s gramaticky provokativním názvem Lížaři. Naprosto praštěná hra vypráví příběh družstva tří outsiderů, kteří vyhráli lyžařský maraton na hřebenech Krkonoš. A to navzdory zradě kamaráda, nepříznivému počasí, bloudění, hladu a dalším nástrahám na trati. Je nutno však podotknout, že bez pomoci lyžařského mistra Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty by zvítězit nedokázali. Ale na to už se historie neptá. Jak říká jeden z hrdinů: Není důležité být nejrychlejší, ale mít dobré kamarády, kteří vám pomohou. A co na tom, že už jsou sto let mrtví.

Pokud chcete vědět, jak to všechno bylo, přijďte se podívat v úterý, 30. listopadu v 18.18 hod. na Malou scénu divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Další příležitost máte ještě v pátek 3. prosince v 18.18 hod. tamtéž.

Představení se koná s podporou města Chrudim.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.