Neděle, 28.5.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Majitelé domů mohou požádat o dotace na regeneraci domů v lokalitě za Duklou a pod nádražím

Bytový důmMěsto Chrudim vyhlašuje od 1. prosince 2009 druhou výzvu na podávání projektů na regenerace a modernizace bytových domů ve vybrané zóně v lokalitě pod nádražím a sídlištěm za Duklou.

“Majitelé domů mají možnost v druhé letošní výzvě získat až 80 milionů korun v rámci tzv. integrovaného plánu rozvoje města,” přibližuje místostarosta Roman Málek a dodává: “Chrudim byla vůbec prvním městem, které v minulosti začalo z tohoto opatření realizovat rozvojové aktivity. Například v lokalitě pod nádražím jsou již vyměněny stovky oken, stejně tak se začíná s revitalizací panelového domu v sídlišti za Duklou.”

Podpora na aktivity bude poskytnuta formou přímé dotace z ERDF a státního rozpočtu ve výši 40 % celkových způsobilých výdajů na projekt. Maximální přípustná výše celkových způsobilých výdajů je omezena jen u budování sociálních bytů, kde nesmí přesáhnout 15 000 Kč na 1 m2 plochy bytu. Termín pro podání žádostí je stanoven na konec ledna 2010.

“Prostředky je možné čerpat na zateplení obvodového pláště domu, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, práce na bytovém domě prováděné k odstranění statických poruch nosných konstrukcí a opravy konstrukčních nebo funkčních vad konstrukce domu, sanace základů a opravy hydroizolace spodní stavby, rekonstrukce technického vybavení domů (modernizace otopné soustavy, výměna tepla, plynu a vody, modernizace vzduchotechniky, výtahů), výměny či modernizace lodžií, balkonů včetně zábradlí či zajištění moderního sociálního bydlení při renovacích stávajících budov,” připomíná manažerka Integrovaného plánu rozvoje města Věra Poučová.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.