Mé střípky Kuby v mém kufru

V pátek 2. února 2018 si můžete ve Vodních zdrojích Chrudim poslechnout vyprávění rodilého Kubánce o jeho rodné zemi.

Geanny García Delgado představí život na Kubě, její krásy, mýty, ale i rozpory. Prozradí také něco více o svém životě nejen na Kubě, ale i po emigraci   do  České republiky. Tento absolvent  Universidad de las Artes v Havaně k nám byl vyslán pracovně. Rozhodl se však, že na Kubu se již nevrátí. Putoval nejprve do zařízení pro azylanty v Kostelci nad Orlicí a později začal pracovat ve Foxconnu v Pardubicích u pásu. Měl však nejen velkou odvahu, ale i štěstí a dnes pracuje v Chrudimi v Muzeu loutkářských kultur, kde má na starosti latinskoamerické sbírky.

Přednášet o životě na Kubě bude česky,  ale ti kteří by si s ním chtěli popovídat španělsky mohou ve čtvrtek 8. února od 18:00. Na besedu ve španělštině je třeba, z důvodu omezené kapacity, si rezervovat místo. To je možné, pro obě přednášky na telefonu 723 004 397 nebo e-mailu gutzer@centrum.cz.

Předprodej vstupenek na páteční přednášku tradičně zajišťuje Infocentrum na staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Vstupné je 40 Kč, děti školou povinné mají vstup zdarma.

Kuba

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz