Merde alors!

Dívky, která spadla z neberecenze audioknihy
Dívky, která spadla z nebe

Houpavý rytmus francouzského šansonu v podání tahací harmoniky doprovází strhující, odvážný příběh Marian Sutrové, Dívky, která spadla z nebe.

Marian, Alice, Anne-Marie Larochová, Laurence nebo prostě jen Veverka je jednou z více než padesáti žen, jež se v začátcích čtyřicátých let minulého století staly skutečnými hrdinkami v boji proti nacismu. Jako tajné agentky žily v neustálém strachu z dopadení, každým dnem se stávaly někým jiným, byly v permanentním pohybu. Nikde nezůstávaly déle, než bylo nezbytné. Měnily podoby, nikomu nedůvěřovaly. Žily životy jiných, imaginárních lidí s takovou přesvědčivostí, až tomu byly nuceni sami uvěřit. A to vše jen pro to, aby se ani při výslechu nepodřekly, protože to by byl jejich konec.

„Babička koupila artyčoky; Podzimní mračna přinášejí prosincové deště; Čistému vše čisté; Paul odejde za deset minut, opakuji Paul odejde za deset minut.“ – osobní, šifrované vzkazy vysílané v rádiu Francouzi Francouzům – rušičkám navzdory.

Marian, dívka sotva odrostlá dívčím střevícům, je vybrána do tajných služeb díky svému dvojímu původu – její matka je Francouzka, otec Angličan. Francouzsky i anglicky tedy mluví jako rodilý mluvčí, přirozeně. Absolvuje tvrdý výcvik a dostane se do terénu. Je šikovná. Daří se jí a vzrušení i strach, podobné pocity, se jí líbí a pohání ji v boji. Fungování agentů má ale svá úskalí, vlastně je velmi nebezpečné. Jak dlouho Marian dokáže tu hru úspěšně hrát, když i několik měsíců se u jiných považuje za úspěch? Dokáže potlačit i vlastní city, aby splnila úkol? A hlavně, přežije?

Vydavatelství OneHotBook opět přišlo s krásnou audioknihou. Zkušená režisérka Jitka Škápíková i interpretka Lucie Pernetová, jejíž hlas si doslova zamilujete, se na knižní předlohu Simona Mawera vrhly s velkým umem a zaujatostí, jež je příběhu vlastní. Vyprávění, jednotlivé situace dokresluje božská francouzská hudba. A k tomu smyslná obálka audioknihy, která na vás bude přes jedenáct hodin v šeru svítit z přehrávajícího zařízení krásně doplní navozovanou atmosféru.

Děj příběhu, vyprávěný z pozice mladé hrdinky, je vzrušující a velmi pěkně se poslouchá. Lucie Pernetová má jemný dívčí hlas, který Marian skvěle odpovídá. Určitě si poslechněte ukázku. A ať vás již dnes čeká cokoliv, přeji Merde alors! Jako se před seskokem padákem nebo před divadelním představením nepřeje hodně štěstí, ale „Zlom vaz!“.

 

87 %

 

{source}
[[p]]
[[iframe width=”100%” height=”166″ scrolling=”no” frameborder=”no” src=”https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/simon-mawer-divka-ktera-spadla-z-nebe-cte-lucie-pernetova-audiokniha-onehotbook-demo&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true”]][[/iframe]]
[[/p]]
{/source}

 

Anotace:

Marian je napůl Angličanka a napůl Francouzka: zkrátka ideální adeptka pro britský výsadek ve Francii za 2. světové války. Roku 1943 ji po náročném výcviku v pouhých dvaceti letech umístí nedaleko malého městečka Lussac, odkud má pomáhat místnímu odboji a při tom zařídit emigraci pro významného fyzika Clémenta žijícího v Paříži – známého svých rodičů a zároveň vlastní platonickou lásku z doby dospívání. Skutečnost, že mezi sebou stále vnímají citové pouto, jí může pomoci, anebo úkol naopak zkomplikovat. Jak v prostředí všudypřítomného klamu špionáže rozeznat, kdo je spojenec a kdo nepřítel?

  

 Dívky, která spadla z nebe

 Autor:

Simon Mawer (* 1948)

Úspěšný britský spisovatel po studiích zoologie v Oxfordu pracoval jako učitel biologie v Anglii, na Kypru i na Maltě a svou literární prvotinu Chiméra vydal až na prahu čtyřicítky. Vzápětí za ni získal McKitterickovu cenu udělovanou nejlepším britským románovým debutům a vzniklá očekávání naplnil další knihou Mendelův trpaslík. Po ní následovaly romány Evangelium podle Jidáše a Pád, za který obdržel Boardman-Taskerovu cenu. U českých čtenářů dosáhl největšího úspěchu s prózou Skleněný pokoj (nominovanou roku 2009 na Man Bookerovu cenu, nejprestiž­nější knižní ocenění anglicky mluvícího světa), podle které vzniklo rovněž divadelní představení v Městském divadle Brno. Autorovu tvorbu vydává v češtině nakladatelství Kniha Zlín.


Účinkující:
 

Lucie Pernetová (* 1978)

Po absolvování gymnázia nastoupila jako elévka do Městského divadla v Mostě. Po šesti letech, která považuje za svou hereckou školu, dostala nabídku angažmá v divadle ABC. Nyní je členkou souboru Městských divadel pražských. Spolupracuje s Českým rozhlasem, hostuje také v Činoherním klubu a v Divadle Palace. Je členkou souboru Veselé skoky. Zahrála si v televizních filmech Dva na schodišti, Crash Road, Až kohout snese vejce, v pohádce Boháč a chudák či v seriálu Život a doba soudce A. K. Je hlasem Tryskomyši ve Studiu Kamarád. Spolupracuje také na koncertní řadě Orchestr na dotek se S. O. hl. m. Prahy FOK. Je maminkou Barbory a Jana.

 

Název:                  Dívka, která spadla z nebe
Dívky, která spadla z nebeAutor:                    Simon MAWER
Interpret:               Lucie Pernetová

Délka:                   11 hodin a 29 minut

Katalogové č.:     AK056
EAN:                     8594169480565

Vydavatel:           OneHotBook

E-shop:                 stáhnout        koupit CD

  

{source}
[[p]]
[[iframe width=”100%” height=”166″ scrolling=”no” frameborder=”no” src=”https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/simon-mawer-divka-ktera-spadla-z-nebe-cte-lucie-pernetova-audiokniha-onehotbook-demo&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true”]][[/iframe]]
[[/p]]
{/source}

 

OneHotBook

 

Vydavatelství OneHotBook
Vydavatelství OneHotBook
– vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesb?, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

 OneHotBook

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.