Mezinárodní entomologický výměnný den a výstava

Entomologická výstava v Otrokovicích: exempláře hmyzu z celého světa.

Zveme Vás na  51. akci na které scházejí entomologové, milovníci přírody a široká veřejnost. Z vystavovatelů nechybí ani sběratelé z Polska, Maďarska, Slovenska a Ruska.

Koupě, prodej  a výstava nejkrásnějších brouků a motýlů z celého světa,strašilek,pavouků, plazů, chovatelských potřeb a odborné literatury.Zbývá už jen dodat, že parkování je zdarma, děti v doprovodu rodičů mají vstup volný, občerstvení zajištěno.

Zájem o hmyz má v českých zemích velkou tradici. V současnosti se naši entomologové sdružují v rámci České společnosti entomologické. Tato byla založena začátkem minulého století profesorem Klapálkem v Praze. A právě česká entomologie, se svou početnou členskou základnou a bohatou historií, se řadí na první místo ve světě. Hned za ní následuje Japonsko, kde se dědí sbírky hmyzu z pokolení na pokolení podobně jako samurajské meče.

Prvním člověkem, který se zabýval studiem hmyzu, byl již ve 4. století před našim letopočtem Aristoteles. Právě on založil vědní disciplínu – entomologii.

Vstupné: 50 Kč  |  pro děti vstup zdarma

 

Kdy sobota 19. října 2019
Kde Beseda – Otrokovice

 

Entomologie - plakát akce

 

www.hobbyotrokovice.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz