Čtvrtek, 22.2.2024
Chrudim

Mikroregion Chrudimsko zvolil nového člena výboru a jednal o dotacích

Mikroregion ChrudimskoVe čtvrtek 4. prosince 2008 zasedala valná hromada Mikroregionu Chrudimsko. Kromě běžné agendy proběhla i volba nového člena výboru. Tím se stal starosta Chrasti Jiří Andrýs, který nahradil Tomáše Vagenknechta.
“Hovořili jsem též o dotačních řízení pro obce. Jedná se zejména o nový dotační titul Ministerstva pro místní rozvoj na obnovy drobných sakrálních památek, kde obec může žádat až sedmdesát procent na opravy kapliček, božích muk či křížků.  Dále byly poskytnuty krátké informace o programu na zapojení dětí a mládeže do komunitního života či programu bezbariérové obce,” říká část programu místopředseda Mikroregionu Chrudimsko Roman Málek. 

Velká část programu se týkala také dotace obcím v rámci e-Governmentu Integrovaného operačního programu (IOP).

“V něm každá obec, i ta nejmenší, má možnost žádat o téměř sto tisíc na zřízení Czech pointu. V tomto případě věc budeme ještě řešit, neboť uzávěrka je až v březnu 2009,” dodává Málek.

Valná hromada Mikroregionu Chrudimsko odsouhlasila příspěvky ve výši 10 Kč na obyvatele pro mikroregion a  rozpočet na rok 2009. Současně vyzvala všechny členské obce k podání žádostí o dotace na úpravy veřejných prostranství.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.