Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Mistři irského tance GAELFORCE DANCE přivezou do ČR strhující taneční show

GAELFORCE DANCE, foto: (c) Jaromír Zajíček - FotoZajda.czNejlepší absolventi vyhlášené londýnské školy tance a stepu, kterou vede Richard Griffin, jenž je také režisérem a choreografem celé show, přijíždějí 3. listopadu 2011 do pražského Kongresového centra, aby divákům předvedli své strhující taneční vystoupení GAELFORCE DANCE! 

Gaelforce Dance je již od roku 1997 jediná show, kde je vše živě! Živý tanec, živý step, živá hudba a živý zpěv! Právě to způsobuje výjimečnost a odlišnost od často srovnávaných Lord of the Dance nebo RiverDance!

Gaelforce Dance zesilují živý zvuk stepování během vystoupení použivaním unikátní dřevěné podlahy a minimikrofonů! „Snažíme se být odlišní od ostatních show, jsme více divadelní a striktně se držíme toho, že celá naše show je naživo. Pohybujeme se tím na velice ostré hraně, je to totiž velmi náročné pro naše tanečníky, ale zážitek z živé show je nenahraditelný a mnohem více emotivní a bezprostřední,“ říká Richard Griffin.

Představení vypráví nádherný dojemný příběh dvou bratrů Lorcana a Cuana, kteří jsou naprosto odlišní, jako voda a oheň. Přesto se však zamilují do stejné dívky jménem Aisling. Konflikt se opírá o klasický shakespearovský milostný příběh, ve kterém se proplétá vášeň, žárlivost i tragedie.

GAELFORCE DANCE, foto: (c) Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz

Gaelforce Dance (Síla galského tance) je představení, které spojuje v jedné úchvatné show moderní taneční prvky, klasický balet, skvělé stepařské umění a to nejlepší z irských tanců. To vše přímo na jevišti doprovází špičkoví hudebníci s tradičními irskými nástroji – housle, kytara, akordeon nebo flétna. Nepostradatelnou součástí vystoupení jsou i zpívané písně v duchu tvorby zpěvačky Enyi, jednou z nich je i hit „Fields of Gold“, který má na svědomí známý zpěvák Sting.

Živé provedení nepostrádá lehkost, pohodu a výjimečně vydařenou hru světel, která mění divadelní představení ve velkou a pestrobarevnou šťavnatou podívanou. Výborní sóloví tanečníci a sehraný taneční soubor podtrhují jedinečný zážitek, ke kterému se budete chtít neustále vracet. Každé představení provází více než dvacetiminutové ovace publika!

GAELFORCE DANCE, foto: (c) Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz

Irský tanec je velice složité umění. Kvalitnímu irskému tanci nestačí jen velký talent a průvodce s nakreslenými kroky. Dobrý tanečník obětuje většinu svého času trénováním přesnosti pohybů a tanečních kroků a právě takoví tanečníci tvoří soubor Gaelforce Dance. Většina jeho členů tančí více než 15 let, začínali už ve věku pěti let. James Devine, bývalý sólový tanečník a současný choreograf je nejrychlejším tanečníkem stepu na světě zapsaným v Guinnesově knize rekordů s 38 údery o podložku za vteřinu.

Gaelforce Dance dávají tanci a cvičení téměř všechen volný čas a nezastaví je ani bolest, kterou často cítí. Na otázku, zda nemají potíže s nohama, se tanečníci Gaelforce Dance jen usmívají. Soubor kvůli zdraví svých tanečníků považuje za nezbytné vozit si s sebou na turné svou vlastní podlahu! Tato speciální podlaha je složena ze tří vrstev, je bezpečná a zároveň zdůrazňuje zvuk stepování, čímž ještě více vyniknou skvělé výkony všech tanečníků.

Kdy: 3. listopadu 2011 
Kde: Kongresové centrum PRAHA

  • To nejlepší z irských tanců za doprovodu pravé irské hudby
  • Jediné vystoupení, kde je vše naživo – hudba, tanec, zpěv…
  • Nejlepší absolventi vyhlášené londýnské školy tance a stepu
  • Režie a choreografie od výborného Richarda Griffina
  • Originál již od roku 1997
  • Unikátní dřevěná podlaha zesilující zvuk stepu 
  • Nádherný dojemný příběh

Vstupenky v cenách od 395 Kč lze zakoupit exkluzivně v celé prodejní síti TICKET ART www.ticket-art.cz, včetně všech poboček CK ČEDOK.

 

     

Foto: © 2008 Jaromír Zajíček – www.FotoZajda.cz

Fotogalerii z pražského vystoupení Gaelforce dance v roce 2008 lze zhlédnout na http://www.fotozajda.cz/reportaze/gaelforce_dance/galerie.html.

Více informací na http://www.gaelforce-dance.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.