Pondělí, 15.4.2024
HokejSport

Mistroství světa juniorů a proč si ho nenechat ujít!

Juniorské hokejové mistrovství světa je za dveřmi a čeští junioři se tento rok pokusí obhájit stříbrné medaile z minulého šampionátu. Nyní vám prozradíme, proč se tento rok na mistrovství dívat. Všechny zápasy českého národního týmu budou vysílány Českou televizí.

Pro českého fanouška bude velkou výhodou, že se mistrovství po třech letech vrací do Evropy, a to konkrétně do Švédska. Předchozí tři ročníky se hrály až v Kanadě. Ve Švédsku se hraje na širším kluzišti, tudíž je zde více prostoru pro techniku a rychlost. Tento styl může být pro české diváky bližší. Hlavně se ale budou zápasy hrát ve schůdnějších časech, takže si lidé nebudou muset nastavovat budíky na tři hodiny ráno.

Letošní šampionát bude zajímavý i z hlediska českých soupeřů. Hned první tým, se kterým se Češi setkají, budou mladí Slováci. Ti přivezou nejsilnější sestavu za posledních dvacet let a dá se s nimi počítat jako s černými koňmi turnaje. Extrémně silný kádr vezou i Švédové, kteří se pokusí vyhrát celé domácí mistrovství. Dále se nejsilnějšími sestavami za několik let mohou pyšnit Lotyši a Norové. Ačkoliv od posledních dvou zmíněných nelze očekávat, že by byli aspiranty na medaile, i tak mají oba týmy šanci uhrát dobré výsledky a vyhnout se sestupovým příčkám. Po dlouhé době by se tak mohlo stát, že zápas o udržení budou hrát například Němci se Švýcary, což by byl neobvyklý pohled.

Posledním důvodem, proč si nenechat ujít mistrovství, je počet navrátilců ze stříbrné sestavy. Celkově šestice našich hráčů se vrací po minulém mistrovství zpátky a budou chtít znovu uspět. Někteří z nich už přitom minulý rok byli tahouny nároďáku. Jedná se konkrétně o: Jiřího Kulicha, Eduarda Šalého, Matyáše Šapovaliva, Robina Sapouška, Tomáše Hamaru a Aleše Čecha. Bude tedy zajímavé sledovat naše hvězdy, ale i jejich spoluhráče, kteří se objeví na šampionátu poprvé.

První utkání se hraje 26. prosince 2023 od 12:00, kdy Čechy vyzvou už zmínění Slováci. O zbylých utkáních se můžete dozvědět na ceskyhokej.cz

Rozhodně si nenechte turnaj ujít, držte našim klukům palce a přejte jim štěstí!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.