Čtvrtek, 18.7.2024
FotbalSport

Mistrovství Evropy ve fotbale je za dveřmi!

Sportovní žně pro fanoušky českého sportu pokračují. Po vynikajícím hokejovém mistrovství v Praze se pozornost sportovní veřejnosti upíná do sousedního Německa. Zde od 14. června začíná fotbalové mistrovství Evropy, na kterém se představí i český výběr!

Mistrovství Evropy je vždy velkým svátkem pro fotbalové fanoušky. Uskutečňuje se vždy každé čtyři roky, což zvyšuje celkovou prestiž a důležitost turnaje. Čest zahrát si na mistrovství bude mít celkově 24 týmů a mezi nimi je i Česká republika.

Češi se utkají se soupeři ve skupině F, ve které sehrají zápasy s Portugalskem, Tureckem a (úplným nováčkem) Gruzií. Jedná se rozhodně o hratelnou skupinu, i když na turnaji není slabého soupeře. Pokud ovšem opory národního týmu nezklamou, je zde šance, že se Češi zaradují z postupu.

A kdo by těmi oporami měli být? Spoléhat se bude především na tyto tři jména: Patrik Schick, Tomáš Souček a Jindřich Staněk. První zmíněný byl hvězdou minulého šampionátu, vstřelil tehdy 5 gólů a společně s Ronaldem se stal nejlepším střelcem. Na Patricka Schicka tak bude upřena pozornost, jestli se znovu objeví ve výborné formě a vystřílí Česku postup do play-off. Kapitán – Tomáš Souček je taktéž hráčem, od kterého se bude hodně očekávat. Ačkoliv byl vždy považován spíše za defenzivního záložníka, i tak byl vždy schopný se dostat do šancí a vstřelit gól. Očekávat se od něj tak bude klid a důrazná hra, ke které snad přidá i ofenzivní podporu. Posledním zmíněným je Jindřich Staněk – očekávaná jednička v brankovišti. Na minulém šampionátu se český výběr mohl spolehnout také na skvělé zákroky Tomáše Vaclíka. Pakliže budou chtít naši fotbalisté uspět, budou muset mít v brankovišti jistotu. Staněk je zkušený brankář, který mnohokrát deptal útočníky v Lize mistrů. Jestliže bude ve formě, může se jednat o jednoho z nejlepších brankářů mistrovství. Je nutné ale připomenout, že šanci si zachytat možná dostane i talentovaný Matěj Kovář a je zde šance, že zkušenějšího Staňka z brány vytlačí.

Ačkoliv se první zápas hraje už 14. června, kdy Němci vyzvou Skoty, Češi se dostanou poprvé do hry až 18. června. Toho dne v 21:00 vyzve národní tým silné Portugalce. Živý přenos bude dostupný na ČT sport. Více informací o české soupisce zjistíte na: fotbal.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.