Mládež v akci – Pro zdravější Chrudimsko

mladezOd pondělí 19. do úterý 27. července 2010 se v Chrudimi a okolí uskuteční zdravotně osvětová akce mládeže zastřešená občanským sdružením Život a zdraví. 

“Představuje lidem ozdravný program Newstart, který se úspěšně používá ve více než sto zemích světa. Ten se zaměřuje na osm důležitých zdravotních principů, které mají prokazatelný vliv na naše zdraví,” přibližuje jeden z pořadatelů akce Čestmír Šťovíček.

Studenti gymnázií a sociálně orientovaných škol a adepti na dobrovolnickou práci v sociální a zdravotní oblasti budou v pracovních dnech navštěvovat domácnosti, měřit tlak a tuk, hovořit s lidmi o jejich zdraví a nabízet materiály pro každou věkovou hranici – od věku dětí mateřských škol až do věku důchodového. 

“Tyto akce převzaté ze zahraničí mají u nás již dobrou tradici a osvědčily se v mnoha městech republiky. Nejenom, že pomáhají lidem a motivují je zamyslet se nad svým životním stylem, ale zároveň jsou součástí výchovy a vzdělání těch mladých lidí, kteří se v budoucnu podobnému typu práce chtějí věnovat. Věříme, že až se tito mladí lidé u vašich dveří objeví, budete jim věnovat chvilku svého času. Povzbudíte nejenom je, ale určitě pomůžete i sami sobě,” uzavírá Šťovíček.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.